su damlasına sığdırılan yaşam – ölüm orucu belgeseli-2001 / a documentary about hunger strikes in turkey against f type prisons

tecrit veya hiçleştirme, bir insanlık suçudur. beynin yeryüzündeki bütün duyumlara sistematik olarak bir ceza sistemi olarak kapatılmasıdır. bir ceza olarak kullanılır.

tecrit bir insanın dış dünyadan koparılarak izole edilmesidir.. ilişkide bulunduğu topluluktan çıkarmak, sosyal ekonomik ve kültürel olarak yalnızlığa terk etme halidir. bir mekanda mekanla baş başa sessiz sessiz ömür tüketmenin adıdır tecrit.

f tipi cezaevleri, ” yüksek güvenlikli ” cezaevlerine bu coğrafyanın infaz sisteminde verilen isimdir. sosyal tecrit modeline dayanmaktadır. ” yüksek güvenlikli ” cezaevleri, bu coğrafyada düzenlendiği biçimiyle, genellikle devlete karşı işlenen ” suçlar ” ve / veya organize ” suç ” lardan dolayı tutuklu ya da hükümlü bulunan mahpusların üç kişilik ya da tek kişilik yaşam birimlerinde kaldıkları ve mümkün olduğunca diğer mahpuslarla ve infaz memurlarıyla iletişimlerinin sınırlandırıldığı ” ceza ” infaz kurumlarıdır.

su damlasına sığdırılan yaşam, tanıkların canlı ifadeleri ile f-tiplerine, ölüm orucu direnişi ‘ne, ” hayata dönüş operasyonu ” katliamına ve sonrasına ilişkin bir belgesel.

belgeselin belkide en önemli yanı, o zaman diliminde hayatını kaybetmeyip, yaşamı devam eden ama kalıcı rahatsızlıklara yakalanan insanlarla da görüşülmüş olması ve ” bugün acaba ne durumdalar? ” sorusunu yanıtlaması. totalde 1 saat 15 dakika, 160 mb.

a documentary about hunger strikes against f type prisons in turkey.

türkçe / turkish !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/392117916/Su_Damlasina_Sigdirilan_Yasam.rar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: