[ duyuru!!! ] sınırlara hayır kampı – türkiye – 2010 / [ announcement!!! ] no borders camp – turkey – 2010

Herkese selamlar,

“Sınırlara hayır” mail grubunun kurulduğu haberiyle başlamak istiyorum. Bumail grubu neden kuruldu? İhtiyaç var mıydı buna? Bu sorulara cevap vermeye çalıştıktan sonra naçizane birkaç öneriyi tartışmak üzere sunmak istiyorum.

Bu coğrafyada ilk defa 2008 yılının eylül ayında İzmir’de düzenlenen’ Sınırlara Hayır!’ kampının, ilk olması nedeniyle organizasyon konusunda belli aksaklıkları barındırdığını çeşitli vesilelerle farklı ortamlarda konuştuk,tartıştık. En önemli olanı ( diğer sorunları konuşmanın en azından şimdidengerekli olduğunu düşünmüyorum), kampın ve etkinliklerinin çok iyiduyurulamamasıydı. Bu mail grubu, bu sorunu gidermek ve yeni bir kamp organize etmek için ihtiyaç duyacağımız iletişim ortamını sağlayabilir.

Yeni bir sınırlara hayır kampını Van’da organize etmeyi öneriyorum. Van, sınırbir şehir olması ve tam da bu yüzden içinde yüzlerce göçmeni barındırmasınedeniyle böyle bir kamp için anlamlı bir yer. Ayrıca, yanı başımızda sürmekte olan savaşın en sıcak yaşandığı yerlerden biri. Kampı, bu yakıcı sorunları gündem edebileceğimiz bir genişlikte ele aldığımız takdirde işlevsel bir hale getirebileceğimizi düşünüyorum.

Bunun gerçekleşme olasılığı nedir? Olmayacak bir şeyin peşinden mi koşuyoruz?Bunu kuracağımız temaslar, yapacağımız alan çalışmaları ve zaman gösterecek.

Bir de zaman önerim olacak. Kampı 2010 yılında düzenlemeyi öneriyorum. Genişbir zaman aralığımız olacağı için bu süre boyunca daha iyi organize olabiliriz. Örneğin, bu süre zarfında işlevsel bir blog site oluşturabiliriz. Daha önceki sınırlara hayır kamplarından dökümanları, bilgileri paylaşabiliriz. Aynı zamanda yapacaklarımızı duyuracağımız bir platform olabilir.

Fazla gevezelik etmeden bağlamak istiyorum. Bunlar şimdilik aklıma gelenler.Yeni öneriler ve fikir alışverişleri için bir kışkırtma işlevi görmesi ümidiyle…Şimdiden ufak adımlar atmaya başlayalım bence..
this is a call for no borders camp, planned to be in 2010, probably in van – turkey.
if you want to get further information about the camp, or want to discuss, please feel free to join the mail group.
http://groups.google.com/group/sinirlarahayir2010?hl=tr

duyuru anarşizanyan tarafından mail yolu ile iletilmiştir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: