thodoris iliopoulos ‘la dayanışma !!! / solidarity with thodoris iliopoulos !!!

solidarity

Thodoris Iliopoulos’un serbest bırakılması için !

Thodoris Iliopoulos 18 Aralık 2008’de Atina’da Akademi sokağında tanıkların ve gazetecilerin anlatılarına göre rastgele bir operasyonla polis özel-kuvvetleri tarafından yakalandı.

22 Aralık’tan bu yana 3 suç ve 2 kötü davranış yüzünden Korydallos’ta gözaltında tutuluyor. Tüm bunların sebebi ise iki özel-kuvvet polisinin ifadeleri. Thodoris en başından beri yazdığı mektuplarda, medyaya yaptığı açıklamalarda tüm bu suçlamaları reddediyor. Kısa bir süreye kadar tüm serbest bırakılma talepleri reddedildi.

Aralık isyanında kendisiyle benzer suçalamalardan gözaltına alınan herkes serbest bırakılmışken, Sulh Konseyi 8 Temmuz’da ilk iddianameye keyfi olarak daha fazla suçlayıcı kantı ekleyerek gözaltı süresinin 6 ay daha uzatılmasına karar verdi. Serbest bırakılmak için tüm yasal prosedürleri yerine getirmesine rağmen işe yaramayınca, Thodoris 10 Temmuz’da açlık grevine başladı.

“Açlık grevine başlıyorum. Bunun tek bir anlamı var; büyük biğr haksızlığı kınadığım ve gerçek için protesto ettiğimden, ‘ceza hukuku’nun nefret ve empati mekanizmaları yüzünden, kör ‘adaletin’ şiddeti ve keyfiyetçiliğinden ve ondan daha da kör olan köleleri yüzünde burada bir mahkum olarak bırakıldım.”

Thodoris Iliopoulos

Bu yüzden bizler, bu metni imzalayan herkes, Thodoris Iliopoulos’un direk serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

Thodoris Iliopoulos hemen serbest bırakılmalı!

http://www.petitiononline.com/tokeli41/

For the release of Thodoris Iliopoulos

Thodoris Iliopoulos was arrested on the 18th of December 2008 in Academia

Street in Athens after a blind hit of the police special-forces, according

to witnesses and journalists who were on the spot.

He has been held in custody since the 22nd of December in Korydallos remand prisons being charged for 3 crimes and 2 misdemeanors. The charges are based exclusively on the testimonies of two special-forces policemen. Thodoris has been denying all charges from the very beginning and he has been protesting for his innocence by writing letters and giving interviews to the media. All his requests for being released are rejected so far. On the 8th of July the Magistrates’ Council ordered the continuation of his custody for 6 months by adding arbitrarily more incriminating evidence in the original indictment, while all the other people who have been in custody, charged with similar or other accusations for the December events, have been released. After all legal procedures for his release have been rejected he started a hunger strike in prison on Friday, the 10th of July.

“I am going on a hunger strike. This is the only means I was left with as a prisoner in order to protest for the truth and denounce the enormous injustice, the hate and the empathy of the mechanisms of the ‘criminal law’, the arbitrariness and the violence of a blind ‘justice’ and of its servants who are even more ‘blind’”.

Thodoris Iliopoulos

For this reason, we, the people who sign this text, demand the direct

release of Thodoris Iliopoulos!!!

Thodoris Iliopoulos must be released now!

http://www.petitiononline.com/tokeli41/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: