flow – for the love of the water

flow

flow, 21. yy’ ın en önemli ekolojik ve politik sorunsallarından birisi olan su kaynakları ve bu kaynakların özelleştirilmesi üzerine kurulmuş, “”su mülkiyet edinilebilir mi?” sorusunu anlatıların göbeğine yerleştiren, aktivistler, konu uzmanları ve biliminsanlarıyla yapılan röpörtajlara da yer veren , kartelleşen su “sahiplerine” vurgu yapan bir belgesel çalışma.

Flow is a documentarythat  investigates    the most important political and environmental issue of the 21st Century – The World Water Crisis.

Salina builds a case against the growing privatization of the world’s dwindling fresh water supply with an unflinching focus on politics, pollution, human rights, and the emergence of a domineering world water cartel.

Interviews with scientists and activists intelligently reveal the rapidly building crisis, at both the global and human scale, and the film introduces many of the governmental and corporate culprits behind the water grab, while begging the question “CAN ANYONE REALLY OWN WATER?”

İNGİLİZCE / ENGLISH !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/186962258/GoLeech.org-Flow.For.part1.rar
http://rapidshare.com/files/186962255/GoLeech.org-Flow.For.part2.rar
http://rapidshare.com/files/186962256/GoLeech.org-Flow.For.part3.rar
http://rapidshare.com/files/186962299/GoLeech.org-Flow.For.part4.rar
http://rapidshare.com/files/186962267/GoLeech.org-Flow.For.part5.rar
http://rapidshare.com/files/186962219/GoLeech.org-Flow.For.part6.rar
http://rapidshare.com/files/186962254/GoLeech.org-Flow.For.part7.rar
http://rapidshare.com/files/186962012/GoLeech.org-Flow.For.part8.rar

2 Yanıt “flow – for the love of the water”

 1. osmansaka Says:

  Yav birader nasuıl olup da bu lanet olası rapdishare denen şeyi kullanıyorsunuz? Torrent nasıl yapılır onu öğrenin, başka parasız metodlar bulun. Bu boka girmeyin yav…
  Free user bunca parçayı en az 5 gün uğraşıp indirebiliyor.

 2. anticopyrighttr Says:

  merhabalar;

  öncelikle free hesaptan bir şeyler indirmenin zorluklarını en az sizin kadar biliyoruz. zira biz de premium hesap kullanmıyoruz.

  arşivde bulunan materyallerin netten indirilenleri,ki az buz da değildir,hep free olarak toplandı.

  farklı upload siteleri kullanmanın şöyle bir sakıncası var: daha önceden farklı alanlar için farklı upload sitelerine yaptığımız yüklemeler hep tarih oldu. bunun sebebi de upload sitelerinin kapanmış olması. şimdilik rapid, rapidshare.de ve zshare gidiyoruz, biraz daha köklü gibiler.

  yüklemelerin bir kısmı da gönüllü yapılıp mail yoluyla gönderilen ve bizim indirip ön güvenlik taramalarından geçirip öyle yayınladığımız materyaller.
  hiç tanımadığınız birileri upload yayıp göndermiş,n’apacaksın?

  torrente gelirsek,uygulama olarak biz de kullanıyoruz. fakat torrenta attıktan sonra başında bekleme gerektirmese de, seederların keyfiyetine kalmış bir uygulama..pc bozulmaları, tatiller, kişisel sebepler vs. derken bazen haftalarca beklemek söz konusu..ya da bunları geçtik, peerlıktan seederlığa geçip takımı taklavatı toplayıp gidenler yüzünden çok indirmemiz yarım kalmıştır.inan abartmıyoruz %99.8’de kalmışlığımız var 4 gb’lık torrentta.içimizde yaradır.

  ortada gönüllü bir çaba var, bu gönüllü çabanın iki ayağından birisi kollektif üyeleri, öteki de gönüllülerdir. yüklemelerin ardından fişler çekilir ve hayata kalınılan yerden geri dönülür.çünkü mücadele de yaşam da sokaktadır.

  torrent kullanma durumunda bizlerin bir bilgisayarı durmaksızın açık bırakmamız gerekir.gece sabahlayıp sabaha kadar bir belgeseli paylaşım sitelerinden indirip tamamlayabilirsiniz,lakin biz pc’lerimizi açık tutmadıkça mecburen bizi bekleyeceksiniz, bize bağımlısınız.ve biz yüklemelerin ardından b.sayarları kapatırız.

  kapatmamak daha uzun süre kullanabileceğimiz ve ulaşması maddi açıdan bizlerce hiç de kolay olmayan bu teknik aygıtların ömrünü kısaltır.ayrıca bir de elektrik faturalarına yansıma konusu var elbette.

  bütün gün aynı ip’de beklemenin yaratacağı basit güvenlik açığı da cabası.

  değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederiz, lakin şu anda,bu koşullarda elimizden gelenin en iyisi maalesef ki bu.

  ancr- tr kollektifi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: