“the angry years” – the angry brigade

Angry_Brigade

Angry Brigade sitüasyonizm ve anarşizmden etkilenen, genel hedefleri arasında elçilikler ve bankalar olan, 1970 ’72 yılları arasında birçok bombalı saldırı yapmış olan İngiltereli militan özgürlükçü komünist bir gruptur. grup ingiltere’ nin ilk şehir gerilla grubudur.

Polisler tarafından Angry Brigades’e ait olduğu tespit edilen toplam 25 bombalı saldırı mevcut. Hedef olarak mülkleri almışlar ve daima mülklere zarar vermişlerdir ancak bir saldırıda bir kişi hafif yaralanmıştı. Kuzeydoğu Londra’daki ‘Stoke Newington Sekizlisi’ olarak anılan ve Angry Brigade’inde içinde olduğu bu grubun bombalanmadan yargılandığı dava İngiltere tarihinin en uzun suç davası olmuştur.

Dava sonucunda John Barker, Jim Greenfield, hillary Creek ve Anna Mendleson 10 yıl hapis cezası aldılar. diğer sanıkların hepsi beraat ettiler. Beraat edenlerin içinde daha önce İspanya’da Franco’ya suikast için bomba taşınmaktan yakalanan Stuart Christie, Stonewall’da yönetici olan Angela Mason vardı.

The Angry Brigade was a British libertarian communist militant group responsible for bomb attacks in Britain between 1970 and 1972. Strongly influenced by anarchism and the Situationists, their targets included banks, embassies.  In total, 25 bombings were attributed to them by the police. The damage done by the bombings was mostly limited to property damage although one person was slightly injured. A group of anarchists from North East London, the ‘Stoke Newington Eight’ were prosecuted for carrying out bombings as the Angry Brigade in one of the longest criminal trials of English history (it lasted from 30 May to 6 December 1972). As a result of the trial, John Barker, Jim Greenfield, Hilary Creek and Anna Mendleson received prison sentences of 10 years. A number of other defendants were found not guilty, including Stuart Christie, who had previously been imprisoned in Spain for carrying explosives with the intent to assassinate the dictator Francisco Franco.

ingilizce / english !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/189585995/The_Angry_Years.part1.rar

http://rapidshare.com/files/189586905/The_Angry_Years.part2.rar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: