mevlüt uysal: “sorun yok” … / mevlüt uysal: “‘no problem” !!!

12345678910111213141516171819202122

“Sorun yok” !!!

İstanbul’u vuran sel felaketi, Başakşehir barınağını da işte bu hale getirdi.İlk gelen sel suları, barınaktaki bütün yavru köpekleri öldürdü.Yetişkin hayvanların kimisi de gelen sel suları ile birlikte hayatlarını kaybederken, sağ kalanlar balçık çamurun içinde sefil oldular…

Ve Başakşehir belediyesi yetkililerin bu tablo karşısında yaptıkları ilk değelrendirme, ‘sorun yok’ oldu…

Manzara ortada, siz karar verin sorun var mı yok mu… Sel felaketinden bu yana, gönüllü hayvanseverler olağanüstü bir çaba ile selden kurtulan hayvanları kurtarmaya çalışıyorlar (belediye hiçbirşey yapmıyor). Hiçbirşey yapmadığı yetmediği gibi, belediyeden yardım isteyen hayvanseverleri de azarlıyor. Evet, aynen öyle oldu. Sabaha karşı ATV Haber muhabiri ile birlikte Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı arayan hayvanseverlere, Uysal’ın yanıtı “beni bu saatte bunun için aramaya utanmıyor musunuz?” oldu. Ve telefonu kapattı.

Gönüllülerin olağanüstü çabaları ile, Başakşehir sel felaketinden kurtarılan hayvanlar,Yedikule ve Bakırköy barınaklarına dağıtıldılar.Şimdi bu barınaklara acilen ek mama desteği gerekiyor.Aşağıdaki adrese girerek, siz de mama yardımında bulunabilirsiniz:

http://by.bgd.org.tr/

Bu rezilliğin sorumlusu Başakşehir belediyesi ile ilgili resmi şikayetler en kısa süre içerisinde yapılacaktır. Resmi şikayetten önce belediyeye bu duyarsızlığın hesabını sormak isterseniz, ,işte iletişim bilgileri:

belediye@basaksehir.bel.tr
0 (212) 622 60 00

“No problem” !!!

This is what happened to the Başakşehir shelter in Istanbul following the recent floods in the city.Many animals in the shelter died when the flood waters first came, the surviving ones had to struggle for survival in a sea of mud.

And the first response from the municipal authorities regarding this whole disaster was that there was “no problem” at the shelter.

Now you decide: is there a problem or not?

At the moment, volunteers in Istanbul are struggling to rescue the Başakşehir survivors.(the municipality is doing nothing).

You can help by getting the municipality to recognize that there indeed IS A PROBLEM that they have to deal with.Please write to them or call them, and ask them to mobilize all their resources for the rescue effort.

belediye@basaksehir.bel.tr
+90 212 622 60 00

5 Yanıt “mevlüt uysal: “sorun yok” … / mevlüt uysal: “‘no problem” !!!”

 1. Bu haberi izleyince ağlamıştım.Bu kadar patavatsızlar işte.”Sorun yok!”

 2. Omar Sharif Says:

  Ben AKP’li değilim ama sanki barınağı Mevlüt Uysal yapmış gibi ona yüklenmek haksızlık. Adam daha göreve geleli 1 sene olmadı. Su an bahçeşehirde ne varsa daha önce de vardı. Ne yapmasını bekliyorsunuz ki? Gelir gelmez 1 hafta icinde eline alacak sihirli degnegi her seyi degistirecek miydi. Buraya ondan onceki belediye baskanlarin fotolarini koyun. Kendisine oy vermedim hayatta da vermem ama bu yapilan ayip.

  • anticopyrighttr Says:

   biz de akp’ li değiliz, hiç bir partili olmadığımız, temsili demokrasi denen şeye inanmadığımız, tüm politikacıları yalancı bulduğumuz gibi.
   bu sorun akp-chp, vs. sorunu değildir. barınağın ne zaman yapıldığı hiç değildir. sorun durumun aktarılması için arandığı zamanda verdiği “beni bunun için mi uyandırdınız?” sorunudur.kısaca “insan” olmak ve olamamak sorunudur.

   ve mevlüt uysal bu vurdumduymazlığı ve insanlıktan nasip almamışlığı ile bu “sınavdan” fena halde “çakmıştır”

   yazacağınız hiçbir yanıt bu vurdumduymazlığı, bu umarsızlığı açıklanabilir kılmayacaktır.

   ve şu anda görevde bulunan “başkan” olarak da, verdiği yanıtla da bu durumun muhatabıdır ve söylediği sözün teşhiri gerekmektedir.

   direniş ve dayanışmayla;

   ancr- tr kollektifi

 3. söz konusu barınak ve belediye başkanı başakşehir’dedir. bahçeşehir’leri düzeltmek iyi olacak.

  • anticopyrighttr Says:

   evet, haber alıntı bir haberdi, arkadaşların da gözünden kaçmış.

   uyarınız için teşekkür ederiz, düzeltmeler yapıldı.

   direniş ve dayanışmayla,

   ancr- tr kollektifi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: