antifa – chasseurs de skins

antifa-chasseurs de skins

Paris, 80′ lerin başı…  Skinhead hareketi Fransa’ da etkinlik kazanmaya, provakasyonlar ve ırkçı suçlar patlamasıyla gelecek on yılın konusu olmaya hazırlanıyor. Bu zaman zarfında,  faşist saldırılara karşı koymak için gruplar oluşmaya başlar  ve neredeyse  bir şehir gerillası mücadelesine girişirler. Bunlar arasında en bilinenleri,  Red Warriors, Duck Boys ya da Ruddy Fox gibi antifaşist gruplanmalardır.  Genç Parisliler onları “skinhead avcısı” olarak adlandırır. Gerekçeleri: faşistlerin kullandığı şiddeti onların aleyhlerine döndürecek tüm gerekli araçlarla, faşizme ve ırkçı eylemlere karşı koymak. ANTİFA sadece bir kültürün, skinhead hareketinin tarihi değil, aynı zamanda otonom, şehirli ve bugün Avrupa’nın her yerinde tanınan ultra sert bir antifaşizmi yaratan grupların tarihidir. Görüşmeler aracılığıyla, antifa grubunun önde gelen üyeleri, siyasi angajmanlarını ve 20 yıl önceki sokak gençliği ile ilgili tanıklıklarını aktarıyor. Özel arşivlerinin yardımıyla ANTİFA dönüm noktası olan bir döneme, rock’ın sonu ve rap’in başlangıcı arasındaki kuşağa bir ışık tutuyor.

ANTIFA recalls the history of antifacists crews – RedWarriors, Ducky Boys and Ruddy Fox – who opposed the skinheads néo-Nazis which held the streets of Paris, during the Eighties.

Paris début 80 le mouvement Skinhead arrive en France, et s’apprête à défrayer la chronique pour la décennie à suivre, à coup de provocations et de crimes racistes. Des bandes se forment et se lancent dans une véritable guérilla urbaine pour contrer l’offensive fasciste.
Ils sont les Red Warriors, les Ducky Boys ou les Ruddy Fox. Les jeunes parisiens vont les surnommer « chasseurs de skin ». Leur motivation : combattre le fascisme et les actes racistes par tous les moyens nécessaires quitte à retourner contre leurs adversaires la violence qu’ils emploient. ANTIFA est non seulement l’histoire d’une culture, le mouvement skinhead mais aussi l’histoire des bandes qui ont créé un antifascisme autonome, urbain et ultra violent aujourd’hui reconnu partout en Europe. À travers des interviews exclusives, les membres des principales bandes antifa reviennent sur leur engagement et livrent leur témoignage sur la situation de la jeunesse des rues 20 ans auparavant. À l’aide d’archives exceptionnelles “ANTIFA » porte un regard sur une période charnière, celle d’une génération entre la fin du rock et le début du rap,
dont les maux étaient déjà annonciateurs des tentions urbaines d’aujourd’hui.

fransızca orjinal, ingilizce altyazılı / original in french, with english subtitles!!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/391439316/ANTIFA-CHASSEURS2008.part01.rar
http://rapidshare.com/files/391439324/ANTIFA-CHASSEURS2008.part02.rar
http://rapidshare.com/files/391519649/ANTIFA-CHASSEURS2008.part03.rar
http://rapidshare.com/files/391519658/ANTIFA-CHASSEURS2008.part04.rar
http://rapidshare.com/files/391550856/ANTIFA-CHASSEURS2008.part05.rar
http://rapidshare.com/files/391550857/ANTIFA-CHASSEURS2008.part06.rar
http://rapidshare.com/files/391576063/ANTIFA-CHASSEURS2008.part07.rar
http://rapidshare.com/files/391576065/ANTIFA-CHASSEURS2008.part08.rar
http://rapidshare.com/files/391658216/ANTIFA-CHASSEURS2008.part09.rar

2 Yanıt “antifa – chasseurs de skins”

  1. Johhny W. Says:

    the last part is deleted 😦
    it will be very friendly if you could reupp it

    antifascist greetings from germany

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: