if ı die tonight

ıf i die tonight

If I Die Tonigh”ın odak noktası polisler tarafından öldürülenler ve suçlarını sümenaltı etmeye çalışan polisler. Filmdeki en ağır ve bilinen örneklerden biri NYC polisi tarafından cüzdanı silah zannedildiği için 41 yerinden vurulan Afrikalı göçmen Amadou Diallo’nun öyküsü, diğeri 13 yaşında polisler tarafından vurularak öldürülen Nicholas Heyward’ın öyküsü ve NYPD memurlarından biri tarafından vahşice saldırılan ve süpürge sapıyla dövülen Abner Louima’nın öyküsü.

2001 yılından beri düzenlenen Evsizler Dünya Kupası, futbolun uluslararası etkisini kullanarak ve “No Justice! No Peace!” sloganlarıyla evsizlere ve göçmenlere daha iyi bir hayat için imkan sağlamaya çalışıyor. Ve bu slogan sokaklardan yükselerek “yüce” Amerika’da polis şiddetine karşı hareketlerde motto haline geldi. 1999 yılında NYC polisleri tarafından katledilen Amadou Diallo’dan yola çıkılarak hazırlanan bu belgesel Amerikan polisinin rahatsız edici tarihini ortaya çıkartmaya çalışmış. Röportajlardan, deneyimlere, aktivist ve kurbanların yorumlarından, polislerden alınan kişisel yorumlara kadar çok açılı bir şekilde belgesel için  sağlıklı bir temel oluşturuyorlar.

The primary focus of  “If  I Die Tonight” is the victims of police brutality and the advocates that work to ensure accountability on the part of the cops. The most notorious examples profiled in the film are the shooting death of Amadou Diallo, an African immigrant gunned down by New York City police officers, who mistook the unarmed man’ s wallet for a gun, and shot at him 41 times, Nicholas Heyward, a thirteen year-old killed by a cop, and Abner Louima, who was brutally sodomized with a broom handle by a NYPD officer.
Using the global appeal of soccer to address the pandemic of homelessness, the Homeless World Cup was first established in 2001 to give homeless people the opportunity to better their lives through… No Justice!No Peace!No Justice!No Peace!. This rising chant from the streets has escalated in answer to the seemingly endless incidents of police brutality throughout this great nation…. Inspired by the slaying of Amadou Diallo, the African immigrant who was unjustifiably murdered by four New York City police officers in 1999  this stirring documentary explores the disturbing history of police brutality in America. Drawing upon a wealth of interviews and personal accounts from police officials, activists and victims, among others, this penetrating film examines the complexity of the abuse of authority from numerous angles.

ingilizce / english !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/278846466/IIDTonight.part1.rar

http://rapidshare.com/files/278865786/IIDTonight.part2.rar

http://rapidshare.com/files/278865824/IIDTonight.part3.rar

http://rapidshare.com/files/278866273/IIDTonight.part4.rar

http://rapidshare.com/files/278866376/IIDTonight.part5.rar

http://rapidshare.com/files/278887281/IIDTonight.part6.rar

http://rapidshare.com/files/278901573/IIDTonight.part7.rar

http://rapidshare.com/files/278901572/IIDTonight.part8.rar

Bir Yanıt “if ı die tonight”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: