imf ve dünya bankası’na karşı istanbul’a / a call for istanbul against imf & world bank

imf_afis1_black-insiyatif

Küresel Katiller İstanbul’ da

Kapitalist Talana Karşı Düşlerimiz Eyleme!

Yerkürenin en arsız yalancıları, küresel kapitalizmin tahsilât memurları yaşadığımız topraklarda!

Yok oluşun mimarı I-M-F ve yoksulluğun yayıcısı Dünya Bankası, İstanbul’da yedi milyar insan evladı için neo-liberal intihar deneyini yeniden pazarlayacak.

Çoktan tamamlanmış hesapların, hijyenik pazarlıkların, trilyon dolarlık senaryoların hazır tutulduğu bond çantalar ve yeni nesil laptoplarla kongrecilik oynamaya geliyorlar. Tezgâh hazır: Dünyanın sonsuz krizi kapitalizmi, battığı bok çukurundan çıkarmak, bunu da yeryüzünün hayrına bir işmiş gibi satmak. Kapitalist talancılar, vizyon ve stil tazelemek istiyorlar. Bunun için birer hayırsever gibi, suratlarında afili bir tebessümle, kan bulaşmış elleri ceplerinde, yaşamlarımızı talan etmeye geliyorlar.

Yerel iktidar sahipleri, küresel katilleri ellerini ovuşturarak karşılıyorlar. Şirketleri çekebilmek için dağlarımızı düzlediler, ormanlarımızı kestiler, nehirlerimizi, yollarımızı değiştirdiler. Evlerimizi yıktılar. Binlerce insani evsiz bırakacak kentleri talan edecek dönüşüm projeleri geliştirdiler. Yaşamı, doğayı nükleer çöpleriyle çürüttüler. Nükleer ölüm santralleri için güneşin en güzel parladığı, denizin en mavi olduğu yerleri şirketlerin aç gözlü katillerine verdiler. Az değil, uzun erimli tam 12 nükleer santral projesi için binlerce insanın kanserle zehirlenmesini ağababalarından esirgemediler. Radyasyon sağlığa iyi gelir dediler, ölüm fındıklarını paylaştılar. İnsanları tüm doğal tatları unutturacak, genetiği değiştirilmiş kendileri kadar çirkin tohumları topraklarımıza buyur ettiler. Ölülere altın taktılar. Krizleri teğet geçtiler. Her 1 dakikada 5 yaşın altında 12 çocuğu öldüren bir düzenin, yaşamlarımızı bizden çalan kapitalizmin simsarları geliyor! Daha fazla ölüm, açlık yoksulluk ve ekolojik yıkım için geliyorlar. Ekranlarda marifetlerini, iğreti cümlelerle dizi aralarına sıkıştırdıkları icraatın içinden ve gülerek anlattılar. Tüm bunlar kendilerinin ve onların şirketleri için. Varlığımızı kapitalizmin varlığına kurban etmek için.

Gelsinler! Ve o iğrenç tebessümleriyle karşımızda dursunlar. Biz burada ve her yerdeyiz. Yeryüzünü sonuna kadar talan etmeyi kafasına takmış Yalan İmparatorluğu’na karşı, yaşamlarımızı ellerimize almak için bütün öfkemizle İstanbul’dayız.

İsyan, Devrim, Anarşi !

a call for istanbul for action against imf & wb. meeting, from ankara.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: