serdar turgut !!!!!!!!

serdarturgut

serdar turgut’ a bir yanıt; hoş kendisi belden aşağı konuşmalarda kullanılan kalıplar dışındaki cümle kalıplarını pek bilmediğinden ve “gazetecilikten” anladığı zerzavat cinsinden ve kıymet-i harbiyesi salt bir köşedeki punto sayısına endeksli yazılar olduğundan pek anlamayacaktır, lakin biz gene de alıntılayalım:

( bir de gelişme var, “akşam” adı verilen gazete rojin’den özür dilemişmiş… hadi köşe yazarın insan müsveddesi, editörlerin de büdütör mü ??? )

“Serdar Turgut’a terörist olma rehberi:

Serdar Turgut pişmanmış ‘Terörist’ olmadığına. Valla pişmansa, ‘zararın neresinden dönsen kar’dır derdim kendisine ama o zaten bir tür terörist. Tırnaksız: Terörist. Ne yapsın, bir türlü saygınlık sağlayamayınca işi pişkinliğe vurmuş. İsmini ortalıkta dolaştırarak paraya tedavül etmeye çalışıyor. O zaten gazetelerin ‘promosyon’ eşyası gibidir. Ha tabağa çanağa kızmışsınız ha Serdar Turgut’a.

Şu duyduğu pişmanlığa gelince…

‘Terörist’ olması zor be Turgut. Sana bir terörist olma rehberi de ben önereyim:

Önce çocukluğun, kurşun ve bomba sesleri arasında geçecek. Uykundan ikide bir evi basan görevliler tarafından uyandırılacaksın. Babana küfredilecek. Annene hakaret edilecek. Kardeşin itilip kakılacak. Ablan taciz edilecek. Sen tokadı yiyeceksin, mesela ağladığın için. Baban bir gün eve gelmeyecek. Ya da eve gelen beyaz renolu adamlarla askerler alıp götürecek. Sonra cesedini bile bulamayacaksın. Sonra babanı aramaya kalktığında, aynı şiddet sana yönelecek. İkide bir gözaltına alınıp sorgulanacaksın. Bölge’deki her çatışma sonrası misilleme olarak, köyün gençleri kurşuna dizilecek. Ya da götürülüp bir daha görünmeyecek. Sonra büyüyeceksin, belki evleneceksin. Şikayet ettiğin karından seni kurtaracaklar mesela. Ya da onu senden.

Bir gün gelip topladıkları gençler arasında sen de olacaksın. Önce gözaltında sorgulanacaksın. Ben diyeyim 40 gün sen de 90 gün. Herkesin gözü önünde çırılçıplak soyulacaksın ama senin ellerin, gözlerin bağlı olacak. O çok öğündüğün erkekliğinle dalga geçilecek. Erkekliğine ve parmaklarına elektrik verilecek. Belkii hayat boyu fantezilerinde bile kimseyi dağa kaldıramayacaksın. Filistin askısına asılacaksın. Kolların ve boynun ömür boyu arızalı kalacak. Tabii başına kan gitmeyecek, düşünemeyeceksin bile. Ama o sorun olmaz. Zaten senin sorunun başka yerinle.

Arada bir su verilecek, arada bir de kuru bir ekmek. Suçlamaları kabul edersen önünde iki seçenek olacak. Ya itirafçı olup, babanı öldürenlerle birlikte olacaksın. Ya cezaevini boylayacaksın. Senin için mümkün değil ama diyelim itirafçı olmayı reddettin, gideceğin yerde daha beterlerini yaşayacaksın. Alt katlarında tuvaletleri tıkayıp lağıma dönüştürdükleri bir cezaevinde hücreye tıkılacaksın. Her gün tekmil verip ant içeceksin. Bak bu kısmı hoşuna bile gider: Doya doya, günde üç posta ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ diye bağırır, ağzına tıkılmış bokla İstiklal Marşı söylersin.

Sonraaa, gece yarısı koğuşun basılıp kalaslarla sıra dayağına çekileceksin. İtiraz edemezsin ya, hani edecek gibi olursan vay haline. Bunla da bitmeyecek. Grup grup çıkartıp, her tür işkence yöntemi üzerinizde denenecek. Artık bu arada makatına cop mu sokulur, yangın söndürme aletinden gaz mı şansına kalmış. Annen mesela o bahsettiğin çöreklerden getirecek ama sen yiyemeyeceksin. Çörek bir yana su bile bulamayacaksın. Tam bitlerini kırarken düşünmeye başlayacaksın, suçum ne, demeye.

İşte o zaman terörist olmaya hazırsın demektir. Eğer buralardan sağ çıkmayı becerirsen valla senden bile ‘terörist’ olur, eminim! ”

inci hekimoğlu / gündem

ne olmuştu:

“Sanatçı Rojin, Akşam gazetesi yazarı Serdar Turgut’un 24 Ekim tarihinde köşesinde yazdığı, “Keşke PKK’lı terörist olsaydım, Rojin’i dağa kaldırıp seks kölem haline getirirdim” şeklindeki sözlerine ilişkin suç duyurusunda bulundu.
Bakırköy Adliyesi’ne dün dilekçe veren Rojin, yaptığı açıklamada, “Serdar Turgut’un ‘dağa kaldırmak’, ‘seks kölesi yapmak’ gibi ağzı salyalı erkek edebiyatının en ucube cümlelerine fütursuzca kullanmaya cesaret etmesinin nedeni, benim Kürt olmam mı, hele de kadın olmam mıdır?” diye sordu.
‘ATEŞE KÖRÜKLE GİDİYORLAR’
Rojin’in Serdar Turgut’un “PKK Teröristi Olmadığıma Pişmanım” başlıklı yazısına verdiği yanıt şöyle:
“Türkiye, demokratik açılım olarak isimlendirilen bir süreçte geleceğini en çok tehdit eden, insanlara en çok acı veren sorunuyla yüzleşiyor ve kalıcı çözüm yolları arıyor. Ancak ne yazık ki; gazete köşelerinin bazı efendileri kalemlerini yaralara tuz basmak, ateşe körükle gitmek, yumrukların biraz daha sıkılmasını sağlamak için oynatıyorlar.
‘NAMLUNUN UCUNA GÜLLE’
İşte bu yazılardan biri, 24 Ekim 2009 Cumartesi günü Akşam gazetesinde Serdar Turgut tarafından kaleme alınmıştır. Yazıda, devletin silah bırakmaları cazip hale getirecek önlemleriyle dalga geçilmekte, sürecin suhuletle aşılması yerine yeni gençlerin ölmesine yol açacak bir uçuruma sürüklenilmesine davetiye çıkarılmaktadır.
Serdar Turgut, bu çirkin amaç için adımı da aynı çirkinlikte kullanmıştır. ‘Dağa kaldırmak’, ‘seks kölesi yapmak’ gibi ağzı salyalı erkek edebiyatının en ucube cümlelerini fütursuzca kullanmaya cesaret etmesinin nedeni benim Kürt olmam mı, hele de kadın olmam mıdır?
Ben sanat hayatımda nereye geldiysem annemin hayır dualarından başka kimseden destek almadan ve kimseye taviz vermeden geldim. Şimdi de adımın ve kişiliğimin; on binlerce satan bir gazetenin tanınmış bir yazarının yazısına malzeme yapmasına asla izin vermeyeceğimi, yasal yolları sonuna kadar kullanacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum. Namlunun ucuna gül değil gülle koymak isteyen anlayış bölücüdür.”

birgün

The Kurdish singer Rojîn has filed suit against the Turkish columnist Serdar Turgut of the Turkish newspaper Akşam on Tuesday. In a column he wrote he wants to become a PKK rebel and use Rojîn as a sex slave in the mountains.

Serdar Turgut wrote a column called “I regret that I didn’t become a PKK terrorist”. In the column he wrote that there are sex parties among the PKK guerrilla’s in Qandil Mountains. Turgut added that he has ‘never seen a beautiful female PKK member’, but as an alternative he wants to use Rojîn ‘as a sex slave’ and ‘enjoy her for several years’.

The Kurdish artist Rojîn sued the journalist for sexual intimidation and defamation. According to Rojîn, Turgut has the guts to use these kinds of words, due to the fact that Rojîn is Kurdish and a woman.

An investigation was launched by the prosecutor to check if the column violates the law. If Turgut has to appear before a judge, he could receive a jail sentence between 6 months to 4 years.

Bir Yanıt to “serdar turgut !!!!!!!!”

  1. Biz onu daga cikaracagiz. o hic merak etmesin..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: