metal işçileri kurultayı…

18 Kasım Çarşamba günü Netaş grevinin 23. yıldönümü. Bundan 23 yıl önce Netaş işçileri yaktıkları mücadele ateşi ile hem patronlarına gereken dersi vermiş hem de 12 Eylül karanlığını işçi sınıfı cephesinden yaran önemli bir eyleme imza atmışlardı.

Ancak bu önemli direnişin ardından sermaye sınıfının saldırıları artarak devam etti. İşçi sınıfının toplamı ile birlikte metal işçilerinin de çalışma ve yaşam koşulları çok daha fazla ağırlaştı. Sermaye sınıfı eliyle yürütülen bu saldırılar ise işbirlikçi ve kontra sendikal çeteler tarafından da desteklendi. Yani metal işçileri aradan geçen 23 yılda hem içerden hem dışarıdan çok yönlü bir kuşatma altında yaşadı.

Bugün ise bu kuşatmayı yarmanın vakti çoktan geldi. İstanbul’un farklı sanayi havzalarında çalışan sınıf bilinçli metal işçileri olarak bu kuşatmayı yarmak iddiası yürüttüğümüz çalışmaları bir süredir metal işçilerinin mücadele birliğini ve programını yaratma hedefi ile birlikte bir kurultay çalışması ekseninde yürütüyoruz. 22 Kasım Pazar Günü Fatih’te SU Gösteri Sanatları Sahnesi’nde gerçekleştireceğimiz kurultayımız öncesinde ve Netaş grevinin 23. yıldönümünde MESS’in önünde olacağız. Metal işçilerinin boynunda asılı duran pranga olan Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası MESS önünde Netaş grevini anacak, kurultayımızın duyurusunu yapacak, MESS’in saltanatına son verecek bir mücadele döneminin başlamak üzere olduğunu haykıracağız.

Tüm basın emekçileri ile birlikte ilerici-öncü işçileri ve duyarlı kamuoyunu, 18 Kasım saat 11:00’da gerçekleştireceğimiz basın açıklamasına ve 22 Kasım’da gerçekleştireceğimiz Metal İşçileri Kurultayı’na katılmaya çağırıyoruz.

Basın Açıklaması
Tarih : 18 Kasım 2009
Çarşamba
Saat : 11:00
Yer : MESS önü
(Abidei Hürriyet Cad. Mecidiyeköy Yolu No: 268, MESS Şişli – İSTANBUL)

Metal İşçileri Kurultayı
Tarih : 22 Kasım 2009 Pazar
Saat : 10:30
Yer : Su Gösteri Sanatları Sahnesi ( Gureba Hüseyinağa Mah. Vezirçeşmesi
Sok. No:3 Aksaray/Fatih/İSTANBUL)

Metal İşçileri Kurultayı Hazırlık Komitesi

call of the metal workers to their press release & conference

not: görsel kızılbayrak’ tan alınmıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: