crimethInc – guerilla film series, vol.1

CrimethInc. Gerilla Film Serisi Vol. 1 [ 2-Disk Set, 312 dakika ]

2 disklik ilk DVD setimizde modern anarşist filmciliğin en iyi malzemelerinin bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz: üç tane uzun metrajlı belgesel (Pickaxe, Breaking the Spell ve The Miami Model), ve 5 kısa film (üç tanesi değişik thinktank deneyimleri ve ikisi de Submedia tarafından hayata geçirilmiş CrimethInc. Projesi) var.

Tüm filmler ingilizcedir. Üç filmin de ingilizce ve ispanyolca altyazıları mevcuttur. Ayrıca The Miami Model filminin portekizce altyazısı da var. İkinci DVD tamamen bilgisayarda kullanılabilecek haldedir ve içinde kısa filmlerin yanısıra mp3’ler, PDF ve farklı formatlarda dökümanlar ve okunabilir dosyalar da bulunuyor.

FİLMLER:

DİSK 1

PICKAXE:

Bir grup eylemcinin Oregon, Willamette Milli Parkı’ndaki Warner Körfezindeki ormanı yol kapama, poşisleri püskirtme gibi yollarla korudukları eylemlerin görüntülerinin kolajlanmasıyla oluşturulan bir belgesel film. Grup aylar boyunca bölgede Cascadia Özgür Bölgesi içinde illegal bir blokaj oluşturdu ve bu hareket bölgenin dışına kadar sıçradı. Yayınlandıktan yıllar sonra Pickaxe yatay örgütlenme, doğrudan eylem, devlete ve büyük şirketlere karşı savaşım konusunda kült bir belgesel haline geldi. Bizzat eylemciler tarafından o anki hislerle hazırlanmış bir belgesel, olayların başlangıcından sonuna kadar her anını görüyorsunuz. Tim Lewis ve Tim Ream tarafından bazı yeni eklemeler de burada yer alıyor. [94 dk]

BREAKING THE SPELL:

Bir saatlik belgesel, 1999 Seattle WTO protestolarını ve yeni bir militan savaşımı kuran anarşistleri anlatıyor. Belgesel anlatımı ve anlattıklarıyla Pickaxe’in yerini alıyor. Belgeseldeki görüntüler, 60 dakika boyunca tarihin akışının nasıl ele geçirildiğini gösteriyor.  Tim Lewis, Tim Ream & Sir Chuck A. Rock’un yaptığı yeni düzenlemelerle birlikte. [63 dk.]

DİSK 2

THE MIAMI MODEL

Miami Model olarak tarihe geçen ve paramilitarizm baskısına, bilgi savaşına ve herşeyin kalıplaştırılmasına karşı başlayan yatay örgütlenme, yaratıcı eylemler ve uluslararası dayanışmayı ortaya koyan hareketi anlatıyor bu belgesel. Indymedia aktivistlerinin Miami’deki 2003 FTAA protestolarında çektiği yüzlerce saatlik görüntülerle oluştudukları bu belgesel Miami’de olanların dünyadaki etkilerini en başta da kapitalizme karşı oluşturulan alternatif dünyaya yaptıkları katkıyı daha iyi anlamamızı sağlıyor. [91 dk.]

BEŞ KISA FİLM:

3 tanesi thinktank deneyimlerini anlatan belgesellerin diğer ikisi de Submedia tarafından ekrana aktarılmış CrimethInc. Çalışmalarıdır.

Thinktank:
Safetybike [3 dk.]
How to Turn a Bicycle into a Record Player (orjinal versiyonu ve 21. yy versiyonu birlikte) [13 dk.]
Auto Re-Vision (Mark, Etta & James tarafından eklenmiş parçalarla oluşturulan yeni hali) [26 dk.]

SubMedia:
Join the Resistance, Fall in Love [17 dk.]
Why I Love Shoplifting From Big Corporations [5 dk.]

Our first DVD release features two discs loaded with some of the best films in modern anarchist filmmaking: three feature-length documentaries (Pickaxe, Breaking the Spell, and The Miami Model) and five short films (three documenting various thinktank experiments and two CrimethInc. essays brought to life by SubMedia).

New commentary tracks recorded by the filmmakers are included for the films Pickaxe, Breaking the Spell, and Auto-Revision. All films are in English. All three features have subtitles in Spanish and English, additionally The Miami Model has Portuguese subtitles. Disc Two features computer-accessible DVD-ROM content including MP3s, PDFs, and other assorted documentation & reading materials.

The Films:

DISC ONE

PICKAXE:
An eclectic mix of activists take a stand to protect an old growth forest from logging at Warner Creek in the Willamette National Forest of Oregon, blockading the logging road and repelling the State Police. Over months a community builds around the illegal blockade as it develops into the Cascadia Free State and similar actions spread across the region. Years after its release, Pickaxe has become a classic document of the potential for grassroots direct action to achieve victory against the forces of both government and big business. Lovingly crafted by the participants themselves, the film expertly presents every moment, from confrontation to celebration. Includes new commentary track by filmmakers Tim Lewis and Tim Ream. [94 min.]

BREAKING THE SPELL:

An hour-long look at the 1999 Seattle WTO protests and the anarchists who traveled there to set a new precedent for militant confrontation, this documentary picks up where Pickaxe left off. Filmed in the thick of the action, including footage that aired nationally on 60 Minutes, it captures a moment when world history was up for grabs. Includes new commentary track by filmmakers Tim Lewis, Tim Ream & Sir Chuck A. Rock. [63 min.]

DISC TWO

THE MIAMI MODEL:

Against the prescribed template of paramilitary oppression, information warfare, and profit above all values, activists converge in Miami to demonstrate grassroots resistance, creative action, and international solidarity – a clash between competing visions of globalization, soon to be known as the Miami Model. Indymedia activists shot hundreds of hours documenting the 2003 FTAA protests in Miami and shaped it into a documentary that cuts through the mass media blackout to reveal the brutal repression and assault on civil liberties that took place, as well as the inspiring alternatives to capitalist globalization that were also in full effect in Miami. [91 min.]

FIVE SHORT FILMS:

An hour of shorts with three documented thinktank experiments and two CrimethInc. essays recreated for the screen by SubMedia.

Thinktank:
Safetybike [3 min.]
How to Turn a Bicycle into a Record Player (includes original version and new 21st century version) [13 min.]
Auto Re-Vision (includes new commentary track by participants Mark, Etta & James) [26 min.]

SubMedia:
Join the Resistance, Fall in Love [17 min.]
Why I Love Shoplifting From Big Corporations [5 min.]

İNGİLİZCE / ENGLISH !!!

indir ( 8.78 gb. ) / download ( 8.78 gb. ) :

http://www.mininova.org/tor/1980730

2 Yanıt to “crimethInc – guerilla film series, vol.1”

 1. Yorumcu Says:

  Merhaba,
  Rapidshare gibi yada başka paylaşım sitelerine ait linkleri yok mudur? Torrentten indiremiyorum… 😦

  • anticopyrighttr Says:

   merhabalar;
   yaklaşık 9 gb. olduğundan rapid’e atılmamış. rapid’in ve diğer upload sitelerinin belirli bir zaman diliminde indirilmeyen dosyaları sildiğini düşünürsek böyle bir kaynağın torrent’ ta olması zaten daha mantıklı bir tercih. ( her kırılmada yeniden yüklenebilecek bir şey değil zira )

   setten “breaking the spell” zaten birkaç başlık altta bir paylaşım sitesinden gönderilmişti. set içindeki diğer parçalar da zaman elverdiğince gönderilebilir.

   eğer bir mail adresi bırakmış olsaydınız, çok pratik şekilde torrent kurulumu ve indirmelerini anlatan bir mail yollayabilirdik.

   gene de netten torrent konusuna bir bakın isterseniz.

   selamlar,

   direniş ve dayanışmayla;

   ancr- tr kollektifi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: