fed up !

gdo meselesi tartışıla dursun, zaten aldığımız  gıdanın yaklaşık % 70′ i gdo’ yu etiketlerinde belirtilmemiş olmasına rağmen barındırıyor. Biyoteknoloji pazarı günümüzde 50milyon dolar gibi bir parayı, bu teknolojinin dünyanın gıda ihtiyacını karşılamanın tek yolu olduğunu ve iyliğimiz için bir gereklilik olduğunu anlatmaya harcıyor.( bu arada tabii hiç kimse tarım alanlarının sanayii için kullanılmasından bahsetmiyor ) tarım sektörü, geleneksel tarım günden güne ölüyor.

belgeselde çiftçiler, biliminsanları, hükümet görevlileri ve aktivistler yeşil devrimden biyoteknolojik devrime doğru geçen gıda üretim tazımız hakkında görüşlerini aktarırken aynı zamanda ne yapabileceğimizi tartışıyorlar.

About 70% of the food we eat contains genetically modified ingredients and is not labeled. The biotechnology industry is spending $50 million a year to convince us that this technology is our only hope for feeding the world and saving the environment. Family farmers are disappearing at an astonishing rate as people continue to go hungry both here and abroad.

Using hilarious and disturbing archival footage and featuring interviews with farmers, scientists, government officials and activists, FED UP! presents an entertaining, informative and compelling overview of our food production system from the Green Revolution to the Biotech Revolution and what we can do about it.

İNGİLİZCE / ENGLISH !!!

indir ( 4 parça halinde ) / download ( in 4 parts ) :

http://www.archive.org/details/Fed_Up_Genetic_Engineering

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: