growing up online

günümüzde ergenlik çağındaki ( ve öncesinde ) çocukların büyük bir kısmı, sanalda, senaryosu düşünülmüş bir dünyada figüran olarak yer alıyorlar. gelişmelerinde ve sosyalleşmelerinde kilit rollerden birisine sahip olan oyun kavramı, dönüşmüş,b. sayar başında ya da inernet cafelerde onları asosyalleştiren, şiddet ve / veya  pornografi içeren, sonuçlarını oyun dahilinde level atlama olarak değerlendirdikleri bir sonuca dönüşmüştür.

sebep – sonuç ilişkilerinin kurulmaya başlandığı bu zaman diliminde bahsettiğimiz sonuçların level atlamaya dönüşen evresi ile yaşadığımız zaman diliminde henüz ergenlik zamanlarını yaşayan çocuklarda ölmek ve öldürmenin, aktif öznesi oldukları bir biçimde , bir simülasyon halinde hayatlarına girmesi, bilinçaltlarında,  puan almak ya da “başarılı olabilmek” için hayat sonlandırmayı, sonlandırabilmeyi “meşru” bir zemine taşımaktadır.

sosyal ilişkilerde zayıflık, yaşanılan dünya ile bağların kopması ve sanallaşma içsel dönüşümlerken saatlerce kalınan / kalınabilen internet karşısında bu kalışın sonucu olarak sağlık problemleri de baş gösterebilmektedir.

” growing up online “, çocukların online olarak yarattıkları sanal dünyanın, bu dünyada karşılaştıkları şiddet ve tacizlerin, yaşanan gerçeklikten kopuk sadece online arkadaşlıkların ve kutlamalarının dahi youtube videoları olarak yaşanmasının hikayesi.

” growing up online ” looks at the impact of the internet on adolescence through the eyes of teens. the film takes viewers into the private worlds kids are creating online, from kids who are harassed and bullied, to kids whose only friends are on-line, to those kids who are celebrities on youtube. exploration of  the complicated new lines being drawn between the real and virtual worlds for today’s children.

ingilizce / english !!!

indir / download:

http://rexwo.com/?UvHv7

http://rexwo.com/?ZhyKQ

http://rexwo.com/?T3a0Z

http://rexwo.com/?eLHn7

http://rexwo.com/?7lpdB

http://rexwo.com/?24GCo

http://rexwo.com/?r6lj4

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: