transexuals in iran

“Herkes bunu Allah’ın işine karışmakla bir tuttuğundan bunun doğru olmadığını söylüyor. Aslında bir erkek olduğundan nasıl bir hata yaptığına dair ağız kalabalığı etmeye başlarlar. Seni hasta yapan hasta toplum ilk olarak sana isabet ediyor ve sana hasta diyor. Bundan başka, ihtiyacın olan yardımı sağlamıyor ve seni yalnız bırakıyor. Uygulanan bu baskıların ardından bazı sonuçlar ortaya çıkabilir. Evinden ve ailenden kaçabilirsin ki buradan iki ihtimal çıkar: Birincisi, ya seks işçisi olursun ve bunun sonucu bıçaklanırsın, tecavüze uğrarsın, AIDS kaparsın ya da buna benzer şeyler. İkincisi, seks işçiliğiyle  kazandığın parayı kullanarak kısa zamanda cinsiyet değiştirme ameliyatı olabilirsin.

Bu ikiyüzlü ülkede yasayan birinin birçok problemi vardır. Eğer kız görünümlü bir oğlansan polisle başın derde girer, kadın kıyafeti giyersen de başın derde girer. Bir kimlik edinirken de sorunların olur. Toplumun onayını kazanırken de sorunların olur. Ve tüm bu nedenlerden dolayı, isteseniz de istemeseniz de, bir an önce ameliyat olmak zorunda kalırsın. Ameliyat için gerekli parayı biriktirmek için de her türlü pis ve iğrenç işi yapman gerekebilir. Çabucak ameliyat olursun, sonra trans olup olmadığını anlarsın. Belki kadınca duyguları olan bir geydin, belki sadece ruj sürmek arzusu duymuştun. Ama sana “trans” kelimesini yakistirirlar.

Bir keresinde özel polis kuvvetlerinden biri beni sokak ortasında siyah bir arabaya bindirdi. Ona bunu neden yaptığını sorduğumda verdiği yanıt, “kapa çeneni, seni sersem” oldu. Ona neden bana “sersem” dediğini sordum. “Burada ne halt ediyorsun?” dedi. Bir doktorun Mirdamad bulvarındaki muayenehanesinden geldiğimi söyledim. “Kapa çeneni, seni pis atık” dedi. Bana küfürler etti. Suratıma kâğıtlar attılar. Beni kadın gözaltı merkezine götürdüler. Oraya vardığımızda kadınlar “o bir trans” diye bağırmaya başladılar. Bunun üzerine beni erkeklerin gözaltı merkezine götürdüler. Burada benimle alay ettiler, tantana çıkardılar. Sonunda bir hücreye götürüldüm. Burada iki gün kaldıktan sonra bana tutuklandığım günkü gibi bir halde ve kılıkta toplum içinde çıkmayacağımı garanti edeceğime dair kağıtlar imzalattılar. Tutuklandığım gün üzerimde sade bir tişört ve pantolon vardı. Belki göğsümün hatları belli oluyordu ve saçlarım uzundu. Sokak ortasında insanlara trans olduğumu haykırmıyordum ki. Erkek kıyafetleri giydiğimde belki sıradan gençlerden biraz farklı görünüyor olabilirim fakat bu fark onların iddia ettiği kadar belirgin değil. Tutuklu kaldığım zaman kadın kıyafeti giyemiyordum. Eğer kadın kıyafeti giydiğim için tutuklanmış olsaydım ve bana kimliğimi sorsalardı o zaman benim o kıyafetle kendini gizlemeye çalışan bir suçlu olduğumu düşünürlerdi. Kadın kıyafetiyle ve erkek olduğunuzun yazılı öldüğü bir kimlik kartıyla bir kamu dairesine girdiğinizi düşünün. Sizin orayı havaya uçurmaya gelmiş bir “terörist” olduğunuzu düşüneceklerdir. Eğer erkek kıyafetiyle giderseniz farklı görüneceğinizden sizi kapıdan içeriye bile sokmayacaklardır. ”

Altough the permission to have operation to change the sex, the life of transexuals are not easy in iran…

ingilizce altyazılı, farsça / english subtitled, persian original !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/323298712/Transsexuals_in_Iran.avi.001

http://rapidshare.com/files/323305665/Transsexuals_in_Iran.avi.002

http://rapidshare.com/files/323312553/Transsexuals_in_Iran.avi.003

http://rapidshare.com/files/323319685/Transsexuals_in_Iran.avi.004

http://rapidshare.com/files/323324290/Transsexuals_in_Iran.avi.005

4 Yanıt “transexuals in iran”

 1. Kenar Says:

  Dosyaları nasıl birleştirebiliriz? İlk dosyadan sonrası tek başına çalışmıyor. Birkaç tane AVI merger programı denedim ama işe yaramadı onlar da.

  • anticopyrighttr Says:

   merhabalar;

   dosyaları birleştirmek için hj spilt programını kullanabilirsiniz.

   http://hjsplit.en.softonic. com/

   adresinden indirilebilir.

   selamlar;

   ancr- tr kollektifi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: