bütün yeryüzüne ve vicdanın yoldaşlarına – to all the earth and the comrades of conscience – repression gegen Antimilitarist-innen – a toute la planète et camarades de conscience – para toda la tierra y los camaradas de la conciencia !!!!!!!!!!!

Bütün yeryüzüne ve vicdanın yoldaşlarına:

6 Ocak 2010 günü, Türkiye’nin başkenti Ankara’da, kentin en yoğun bölgesi olan Yüksel Caddesi’nde, tutuklu vicdanî retçi Enver Aydemir ile dayanışmak amacıyla, bir basın açıklaması düzenlendi.

Alanda hazır bekleyen Çevik Kuvvet, açıklamanın bitmesine fırsat vermeden, basın açıklamasına katılan grubu çembere aldı ve gruptaki herkesten kimliklerini göstermesini istedi. Polis normal koşullarda bu tip bir “anayasal” ve “şiddetsiz” eylemde kimlik sormaz ve “vatandaş” olarak eylemcinin, basın açıklaması yapmadan önce polise herhangi bir bildirim yapma zorunluluğu yoktur. Polisin, bir basın açıklamasında açıklamayı yapan eylemciden kimlik talep etmesi, alışıldık ve kabul edilmesi istenen bir durumdur. Polisin, bir vicdanî retçinin tutukluluğunu eleştiren savaş ve şiddet karşıtı bir grubu, çembere alması ve katılımcıların tamamından kimlik istemesiyse gözaltı ve sonrasında gelecek tutuklamayı garanti altına almak içindir.

Çoğunluğunu anarşistlerin oluşturduğu eylemcilerin etrafını saran 100 kadar Çevik Kuvvet polisi, birkaç saniye içinde bütün şiddeti ve gücüyle eylemcilerin üzerine saldırdı. Şiddet, cinsiyetçi taciz ve hakaretler, eylemcilerin nezarete götürüldükleri araçta, 20 saatten fazla kaldıkları nezarethanelerde ve adliye sürecinde de devam etti. Polis, savaş ve şiddet karşıtı eylemcileri hakaret, halkı askerlikten soğutmak ve polise mukavemet ile suçladı. Tüm eylemciler, ağır bir baskıya maruz bırakıldıkları emniyette, kendilerini oraya getiren polisin hazırlamış olduğu ifadeleri imzalamaya zorlandı. Bu muameleye karşılık eylemciler, ifade vermeyerek susma haklarını kullandılar. Aynı akşam anti-militaristler nezaretteyken, bu hukuksuz ve keyfî gözaltı, eylemcilere uygulanan şiddet, Ankara, İstanbul ve İzmir’de protesto edildi. Tutsak Anti-militaristler ise, bir gece gözaltında tutulduktan sonra, ertesi sabah Ankara Adliyesi’ne götürüldüler. Adliyede kendilerini anarşist yoldaşları, anti-militaristler, feministler ve aileleri, güçlü bir destekle kucakladı. Onlara slogan ve alkışlarla destek verdiler. Tutsaklar ilk önce adlî tıbba, sonra da ifade vermek üzere savcılığa götürüldüler.

Savcılıkta, eylemcilerden 22’si serbest bırakılırken anarşist Volkan Sevinç tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme hızla görüldü. Volkan’a göre o salonda mizansenden farksız bir yargılama gerçekleşmişti. Çünkü hâkimden, polis amirlerine kadar uzanan hiyerarşi, zaten kararını vermişti; Volkan’ı tutuklamaya kararlıydılar. Hâkim, savaş ve şiddet karşıtı anti-militaristlerin gerçekleştirdiği basın açıklamasını “kanunsuz” toplantı, Volkan Sevinç’i ise bu kanunsuz toplantıyı yönetmekle ve toplantıya silahla gelmekle suçlamıştı. Bunların yanı sıra, delilleri karartmak gibi bir imkânı olduğuna hükmetmişlerdi.

Delil olarak ise, kendisine ait olmadığını belirttiği ve üst araması tutanağını imzalamasını reddetmesine neden olan bir bıçağı gösteriyorlardı. Volkan’ın olmayan bir bıçağın “silah”, anayasal bir hak olan basın açıklamasının “kanunsuz toplantı”, Anarşist Volkan Sevinç’in ise kanunsuz toplantıyı “yöneten” bir kişi olduğunu söyleyen iktidarların hukuku, tüm bu asılsız suçlamalarla Volkan’ı Ankara 1 No’lu cezaevine gönderip; kapattı.
Volkan, cezaevi aracına götürülürken yoldaşları ve destek olmaya gelenler, sloganlar attılar. Oradaki herkes, faşizme karşı Volkan’la ve tüm anti-militarist tutsaklarla omuz omuza yürüdüğünü, kurtuluşun tek başına değil hep beraber olacağını haykırdı. Herkesin tüylerini ürperten ve Volkan’ın kendisini tutan polislerden güçlü yumruğunu kurtarıp havaya kaldırmasını sağlayan; “İsyan Devrim Anarşi” sloganıydı. Sonuç olarak anarşist Volkan Sevinç, ölümü ve öldürmeyi reddettiği için iktidarların hapishanesine kapatıldı, tutsak edildi.

Bu olay, iktidarların hukukunun, yaşamın değil ölümün ve şiddetin yanında olduğunu, demokrasinin sadece ikiyüzlü bir yalan olduğunu, yazılacak yüzlerce sayfa kitaptan daha basit ve net bir biçimde anlatmaktadır.
Ertesi gün, 8 Ocak 2010 günü İstanbul, Ankara ve İzmir’de Volkan Sevinç’in yoldaşları ve ona sahip çıkanlar bu durumu protesto ettiler. Pankartların hepsinde aynı şey yazıyordu: “Vicdanlar tutsak alınamaz, Volkan Sevinç özgürleşiyor”. Ankara’daki basın açıklamasında pankartta, Anti-militarist Tutsaklara Özgürlük İnisiyatifi” imzası vardı. Diğer yandan İstanbul’da bir kişi daha, aynı eylemde, vicdanî reddini açıkladı. Yine İstanbul’daki eylemde, polisin basın açıklaması yapan eylemcileri sürekli tacizi sonucu, bir anarşist kalp krizi geçirdi. Kendisi şu anda yoğun bakımda bulunmaktadır.

Yaşadığımız topraklarda şiddet her an etimize batıyor. Bıçak şu anda kemiği zorluyor ve ruhumuza batıyor… Katillerin ve efendilerin, bu toprakların halklarıyla yürüttüğü psikolojik ve konvansiyonel savaşta, her şey giderek daha açık ve çıplak hale geliyor. Bu ülkenin egemenleri, anarşistlerin yüz yıl önce ne olduğunu söylediği bir şeyi, yani ‘iktidar’ı olanca ikiyüzlülükleriyle paylaşıyorlar. İktidarın, birlik ve kimlik inşasında harç olarak kullana geldiği halinden memnun, biat etmeyi boynunun borcu bilen ideal vatandaş rüyasını tehdit eden tüm politik, sınıfsal, etnik ve cinsel kimliklerin ruhunu, varlığını hedef alan, kapitalizmin yüzlerce yıl önce başlattığı bu savaş, bugün tüm hileli ve çirkin gerçekliği ile sürüyor. Savaş ve militarizm ne sadece askerlik ne de sadece silah sıkmaktır. Bu nedenle, militarizm-piyon işbirliği ilişkisine dayanan bir toplumsallığa karşı, böylesine bir süreçte, yapılması gereken en yaşamsal şey; ölümü reddetmektir. Volkan Sevinç, işte bu yüzden cezaevinde; ölümü ve öldürmeyi reddettiği için.

Bu metnin amacı, sizi yani “vicdanı tutsak edilemeyenleri ve yoldaşlarını”, bizlerle ve tutsak yoldaşımız Volkan’la dayanışmaya çağırmaktır. Yeryüzünde ona ve bizim vicdanımıza yoldaşlık eden herkese açık çağrımız budur. Şimdi, dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç var. Öncelikli ihtiyacımız, bu sürecin eylemlerle desteklenmesidir. Volkan’ın vicdanının yalnız olmadığını gösterilmesidir.

Anarşist ve anti-militarist tutsak Volkan Sevinç ile ilgili tüm gelişmeleri haberleri http://www.ahaligazetesi.org sitesinde takip edebilir ahaligazetesi@gmail.com adresinden, bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Anti-Militarist Tutsaklara Özgürlük İnisiyatifi

To all the earth and the comrades of conscience,

On 6th of January 2010, in Ankara, the capital city of Turkey, a press release was arranged on Yuksel Street, for solidarity with conscience objector Enver Aydemir.

The Agile Police Force, waiting in the permitted explanation to finish, took the group into a chamber and asked everybody for their  IDs. The police normally would not ask for ID in such a “constitutional” and “unsevere” and the “citizen” activist has no such obligation ask to inform the police before a press release.

And the police’s asking for all the participants of the demonstration for IDs, who are against war and violance and objecting  the imprisonment of a conscience objector is for the purpose of guaranteeing arresting and following imprisonment.

Some 100 members of Agile Police Force who surrounded the activists, mostly composing of anarchists attacked on them with all of their power within a few seconds. The violance, sexual assault and indignity ongoing by the road, all went on through the custodial prison –where they stayed more than 20 hours- and courthouse The police accused the activists for resisting them and alienating the public from military obligation and assault. All the  activists, after being subject to heavy physical pressure in the police station, were forced to sign the affirmations which were already prepared by the police itself. In response to this treatment, the  activists preferred to use their right to silence. At the same night, as the activists were under custody, this unlawful and arbitral treatment and the violance of the police has been protested in Ankara. And the imprisoned anti-militarists, after being imprisoned for a night, were brought to the Ankara Courthouse. And in the Courthouse, they were hugged by anti-militarists, feminists and their families with a strong support. They supported them by slogans and applaueses, The prisoners were first brought to judicial medicine and then to the attorney for affirmation. As anarchist Volkan Sevinç transferred to the court for the demand of being arrested, 22 of the activists were released. The case was suddenly done. To Volkan, the case was not so much different then an enactment. Since the hieararchy from the judge to the police officers had already made up their decisions; They were decisive about arresting Volkan. The judge acceded the press explanation as an “unlawful” meeting and Volkan Sevinç with administrating that meeting and with a gun. Besides these, they have decided that he had the chance of befogging the evidences.

And as an evidence they were claiming a knife though he refused that it does not belong to him and for that he refused body search. And the law of the power, who claims that he “managed” the illegal meeting, impounded Volkan into Ankara No. 1 Prison.

As Volkan being taken to prison vehicle his comrades and supporters shouted slogans. Everybody in there shouted out that they all walk shoulder to shoulder against fascism and the salvation shall be altogether but not alone. What was that made Volkan releasing his strong fist and chilling everybody around is the slogan of “Rebellion, Revolution, Anarchy”. As a result, Volkan Sevinç was imprisoned into the prison of the power because he rejected the death and killing.

This fact tells so clearly that the power is together with death and violance but not with life; and democracy is just a dishonest lie; and it tells more clearer and beter than more than hundreds of pages of a book.

And in the following day, on 8th of January 2010, Volkan’s comrades and his supporters protested the situation. All the same were written on the banners: The Consciences Can’t Be Imprisoned, Volkan sevinç Is Liberalizing”. On the banner in Ankara’s press release there was the sign “Freedom For Anti-Militarist Prisoners”. On the other hand, another person in Istanbul expressed his conscience objection in the same action. And again in the same action a person had a heart attack due to the assault of the police. He is under intensive care right now.

On the lands we used to live in, violance disturbs each of us all the time. The conditions are not bearable so more and forcing our souls. In this psycological and conventional war every thing becomes clearer day after day. The regnants of this country still share the power with a insincerety, which was defined by the anarchists before a 100 years ago.

The war, which has been started by the capitalism centuries ago against the existence and souls of the Anarchists, Kurds, Homosexuals, Transgenders and Gypsies and all other individuals which contradict with the typology of the “subject citizen” created by the power itself, keeps going on with all its nastyness and tricks.

The war and militarism are neither military obligation nor shooting a gun. So, against such a social structure, in such a period, the only thing that should be done is to refuse the death. That is why Volkan Sevinç is in prison right now; for he rejected death and killing.

The aim of this text is to call you –for the ones of who did not give their consciences- for sticking with our imprisoned comrade Volkan. Now, we need solidarity more than ever. Our primary need is the action support for this period. To show that Volkan’s conscience is not alone at all.

You can follow all the process about anarchist and anti-militarist Volkan Sevinç at http://www.ahaligazetesi.org and you can contact us at ahaligazetesi@gmail.com.

Repression gegen Antimilitarist-innen

Am 6. Januar fand im Zentrum von Ankara (Türkei) eine antimilitaristische Pressekonferenz auf offener Straße statt, in deren Anschluss die Polizei die Teilnehmer_innen der Veranstaltung angriff und zum Teil verhaftete. Die dort veröffentlichte Presseerklärung bezog sich solidarisch auf den Wehrdienstverweigerer Enver Aydemir, der sich zur Zeit im Hungerstreik befindet, nachdem er in Istanbul verhaftet wurde und mehrfach Folterungen ausgesetzt war.

Eine Hundertschaft der Polizei kontrollierte nach dem Ende der gesetzlich genehmigten Verlesung der Presseerklärung die Ausweise aller Anwesenden, kreiste sie ein und attackierte schließlich die Gruppe, in der sich überwiegend Anarchist_innen befanden. Eine Person erlitt daraufhin eine Herzattacke und befindet sich immer noch auf der Notfallstation im Krankenhaus. Die Polizei übte brutale Gewalt und sexuelle Übergriffe auf offener Straße auf die anwesenden Antimilitarist_innen aus und brachte sie anschließend in Polizeigewahrsam. Dort wurden sie gewaltsam gezwungen, bereits zuvor angefertigte Bestätigungen zu unterschreiben und mussten mehr als als 20 Stunden auf der Wache verbringen. Weitere Aussagen wurden jedoch erfolgreich verweigert – alle verhafteten Personen schwiegen.

Am nächsten Tag wurden die 23 Aktivist_innen dem Haftrichter vorgeführt, wo sie von vielen Antimilitarist_innen, Feminist_innen und ihren Familien begrüßt und unterstützt worden sind. Während 22 von ihnen freigelassen worden sind, wurde gegen den Anarchisten Volkan ein Haftbefehl erlassen. Das Gericht sah in der öffentlichen Pressekonferenz eine “ungesetzliche” Versammlung und warf Volkan vor, maßgeblich an der Vorbereitung und Durchführung dieser Veranstaltung beteiligt gewesen zu sein und außerdem eine Schusswaffe bei sich gehabt zu haben. Zudem bestehe die Gefahr der Verdunklung von Beweisen. Als Beweis dient lediglich ein Messer, von dem Volkan jedoch bestreitet, dass es zu ihm gehöre.

Unter Rufen “Schulter an Schulter gegen Faschismus” und “Aufstand, Revolution, Anarchie” von Freund_innen und Unterstützer_innen wurde Volkan von der Polizei in das größte Gefängnis in Ankara gebracht. Am darauffolgenden Tag, den 8. Januar 2010, protestierten Volkan’s Freund_innen gegen seine Verhaftung. Mit den Transparenten “Die Gewissen können nicht verhaftet werden, Freiheit für Volkan” und “Freiheit für alle antimilitaristischen Gefangenen” machten sie auf die Situation in Ankara und auch Istanbul aufmerksam.

Das Kollektiv der anarchistischen Zeitung Ahali Gazetesi schreibt dazu:

“Diese Fakten zeigen so offensichtlich, dass die Macht mit dem Tod und der Gewalt ist und nicht mit dem Leben, dass Demokratie nichts weiter als eine dreckige Lüge ist. In diesem psychologischen und auch konventionellen Kriegszustand wird das von Tag zu Tag klarer. Der Krieg, der vor Jahrhunderten begann, um gegen die Existenz und Seelen der Anarchist_innen, Kurd_innen, Homosexuellen, Transgender, Roma und Sinti und allen anderen Individuen zu kämpfen, reproduziert sich immer wieder und macht weiter mit seinen schmutzigen Tricks.

Dieser Krieg und Militarismus äußert sich nicht nur als militärische Verpflichtung oder als Schuss aus einer Waffe. In dieser Zeit ist das einzige, was getan werden sollte, gegen all das als soziale Struktur anzukämpfen und den Tod zu verweigern. Darum sitzt Volkan jetzt im Gefängnis: Weil er den Tod and das Töten verweigert hat.”

You can follow all the process about anarchist and anti-militarist Volkan Sevinç at http://www.ahaligazetesi.org and you can contact us at ahaligazetesi@gmail.com.

A toute la planète et camarades de conscience,

Le 6 Janvier 2010 à Ankara, capital de la Turquie, un communiqué de presse a été organisé dans la  rue de Yuksel, en solidarité pour l’objecteur de conscience Enver Aydemir.

Les CRS dans l’intention de couper court à la manifestation, encerclèrent le groupe et demandèrent les documents d’identité de tous les participants. Normalement la police n’a pas a demandé de document d’identité dans une telle manifestation, constitutionnelle et pacifique, et les citoyens n’ont pas de telle obligation d’informer la police avant un communiqué de presse.

Le fait que la police demande les documents d’identité de tous ces objecteurs de la guerre et de la violence, protestant contre l’emprisonnement d’un objecteur de conscience, était une preuve de la garantie des arrestations et des emprisonnements qui les attendaient.

Une centaine de CRS qui entouraient les activistes, pour la plupart anarchiste, fondirent sur eux, en quelques secondes, avec toute leur puissance.  La violence, le machisme et l’indignité continuant, ils furent placé en garde a vue durant 20 heures puis emmenés au tribunal. La police accuse les activistes de leur avoir résisté, d’aliéner la population de l’obligation militaire ainsi que d’assaut. Tous les activistes, après avoir été sujet a une lourde pression physique au poste de police ont été forcés de signer les affirmations qui étaient déjà préparer par la police elle-même. En réponse a ce traitement, les activistes usèrent leur droit de silence. Cette même nuit, alors qu’ils étaient en garde a vue, cette illégal et arbitraire traitement et la violence de la police fut protesté dans Ankara. Les antimilitaristes emprisonnés durant une nuit furent emmenés le lendemain au tribunal ou ils furent accueillit par des antimilitaristes, féministes et leur famille avec un fort soutien, notamment par des slogans et applaudissements. Les prisonniers eurent d’abord une visite médicale judiciaire puis eurent une entrevue avec leur avocat pour leurs déclarations et affirmations. En tant qu’anarchiste, Volkan Sevinç fut transféré a la cour sur une demande d’arrestation et les 22 autres activistes furent relâchés. L’affaire fut soudainement clause. Pour Volkan, l’affaire ne fut rien d’autre qu’une promulgation, étant donné que la hiérarchie, du juge aux officiers de police, avait déjà fait sa décision; ils furent décisifs pour  l’arrestation de Volkan. Le juge décrivit à la presse cette affaire en tant qu’un rassemblement illégal administré par Volkan qui porterait une arme à feu.

En tant qu’évidence, ils déclarèrent la présence d’un couteau, bien qu’il ait refusé cette déclaration, le couteau ne lui appartenant pas, pour cela il refusât la fouille corporelle.

Alors que Volkan était emporté vers le véhicule de la prison, ses camarades et supporters crièrent des slogans, exprimant tous ensemble qu’ils marcheraient épaule contre épaule contre le fascisme et que le salut doit se faire ensemble et non seul. Ce que fit Volkan en libérant son puissant poing et en encourageant tout le monde à la détermination avec le slogan “Rébellion, Révolution, Anarchie”. Au résultat, Volkan Sevinç a été emprisonné dans la prison du pouvoir pour avoir rejeté la mort et de tuer.

Ces faits disent très clairement que le pouvoir est ensemble avec la mort et la violence mais pas avec la vie; et la démocratie est juste un malhonnête mensonge. Cela le démontre beaucoup plus clairement que cent pages d’un livre d’histoire.

Dans les jours suivants le 8 janvier 2010, les camarades et supporters de Volkan protestèrent contre cette situation. Les mêmes choses étaient écrites sur les bannières “La conscience ne peut pas être emprisonné”. Sur celle aperçut dans le communiqué de presse d’Ankara on pouvait lire ”Liberté pour les antimilitaristes emprisonnés”. D’un autre coté, à Istanbul, une autre personne exprimait son objection de conscience dans une action similaire. Et à nouveau une personne eut une attaque cardiaque causée par un assaut de la police, Il est actuellement sous d’intensifs soins médicaux.

Dans le pays ou nous vivons, la violence perturbe chacun de nous tous les jours. Les conditions ne sont pas supportables plus longtemps et contraignent nos âmes. Dans cette psychologique et conventionnelle guerre tout devient de plus en plus claires jours après jours. Les régnants de ce pays partagent toujours le pouvoir avec une insincérité qui avait déjà été définis par les anarchistes il y a de cela plus d’un siècle.

La guerre qui avait été commencé par le capitalisme des siècles plus tôt contre l’existence et l’esprit des Anarchistes, Kurdes, Homosexuelles, Transgenres, Gitans et tout autres individualités qui vont a contresens de la typologie du “citoyen sujet” créé par le pouvoir lui-même, est toujours d’actualité avec son horreur et ses techniques indignes.

La guerre et le militarisme ne sont pas les obligations militaires ni de tirer avec une arme a feu. Ainsi contre cette structure sociale et dans une telle période, la seule chose qui doit être fait est de refuser la mort. C’est pour quoi Volkan Sevinç est en prison en ce moment-même; car il a refusé la mort et de tuer.

Le but de ce texte est de vous appeler -pour ceux qui n’ont pas donné leur conscience- pour supporter et faire block avec notre camarade emprisonné Volkan. Aujourd’hui nous avons  besoin de votre solidarité plus que jamais. Notre premier besoin est votre action de soutien pour cette période, pour montrer que la conscience de Volkan n’est pas seule.

You can follow all the process about anarchist and anti-militarist Volkan Sevinç at http://www.ahaligazetesi.org and you can contact us at ahaligazetesi@gmail.com.

Para toda la tierra y los camaradas de la conciencia

El día 6 de enero de 2010 en Ankara, la capital de Turquía, en la avenida Yüksel, la zona más concurrida de la ciudad, se organizó una rueda de prensa con el fin de apoyar al objetor de conciencia detenido Enver Aydemir.

La policía, que esperaba preparada en el lugar, sin dar oportunidad a que la rueda finalizara, rodeó al grupo que participaba en la rueda de prensa y les pidió a todos que enseñaran sus documentos de identidad. En condiciones normales la policía en este tipo de demostraciones “constitucionales” y “pacíficas”, ni quien toma parte en ellas, como “ciudadano”, está obligado a informar de ningún modo a la policía antes de llevar a cabo la rueda de prensa. El que la policía pida el documento de identificación a una persona que va a explicarse en una rueda de prensa es algo acostumbrado y que se quiere que sea aceptado. La policía rodeó a todos los participantes del grupo crítico con el arresto a un objetor de conciencia y contrario a la guerra y la violencia y les pidió sus documentos de identificación para garantizarse la custodia y posterior detención.

Los 100 policías que rodearon a los manifestantes que en su mayoría eran anarquistas, se echaron encima de ellos con todas sus fuerzas y violencia en cosa de pocos segundos. La violencia, el acoso sexual y los insultos prosiguieron en el vehículo en el que los manifestantes fueron llevados a los centros de detención y durante las más de 20 horas que permanecieron en ellos. La policía culpó a los manifestantes contrarios a la guerra y la violencia de insultar, de sembrar en la gente el rechazo hacia el servicio militar y de resistencia a la policía. Todos los manifestantes fueron expuestos a una fuerte presión en los centros de seguridad, y los policías que les trajeron allí les forzaron a firmar declaraciones habían preparado. Contra este comportamiento, los manifestantes hicieron uso de su derecho a permanecer en silencio no haciendo declaraciones. Esa misma noche, estando los antimilitaristas bajo vigilancia, hubo en Ankara, Estambul y Esmirna manifestaciones en contra de estas detenciones injustas y deliberadas. Los antimilitaristas detenidos por su parte, tras pasar una noche bajo vigilancia, fueron llevados a la mañana siguiente al Palacio de Justicia de Ankara. Allí hallaron el fuerte apoyo de compañeros anarquistas, antimilitaristas, feministas y de sus familias. Les apoyaron con eslóganes y aplausos. Los detenidos fueron llevados primero a medicina judicial, más tarde a la fiscalía para la toma de sus declaraciones. En la fiscalía 22 de los manifestantes fueron puestos en libertad y se envió al tribunal la petición de detención del anarquista Volkan Sevinç. El juicio se llevó a cabo con rapidez. Según Volkan en aquel salón se llevó cabo un juicio que no se idferenció de una puesta en escena. Ya que la jerarquía que va desde los policías hasta el juez, ya habían tomado su decisión; la de de detener a Volkan. El juez tildó a la rueda de prensa organizada por los antimilitaristas contrarios a la guerra y la violencia de “ilegal” y a Volkan a su vez de dirigir una reunión ilegal y de acudir a ella con un arma. Además, concluyeron que había tenido la posibilidad de oscurecer las pruebas.

Como prueba, enseñaron un cuchillo que no le pertenece y que fue la razón para que no firmara el acta de cacheo. La jurisprudencia de estos poderes que llamaron a un cuchillo que no es de Volkan “arma”, a una rueda de prensa que es un derecho constitucional “reunión ilegal” y a al  anarquista Volkan Sevinç “dirigente” de esa reunión ilegal, con todas imputaciones sin fundamento, mandó a Volkan a la Prisión Núm. 1 de Ankara y cerró el asunto.

Sus compañeros y quienes habían venido a apoyarle gritaron eslóganes mientras llevaban a volcan al vehículo de la prisión. Todos los que estaban allí caminaron hombro con hombro con el antifascista Volkan y con todos los detenidos antimilitaristas y gritaron que la salvación no la consigue uno solo sino todos unidos. Era el eslógan “Rebeldía Revolución Anarquía”, el cual hizo que todos se estremecieran y que Volkan pudiera levantar desasirse de los policías que le agarraban y levantar su fuerte puño. El resultado fue que el anarquista Volkan Sevinç, por rechazar la muerte y el matar, su encerrado en la cárcel del poder, detenido.

Estos hechos muestran de un modo más sencillo y claro que cientos de páginas de libros que puedan ser escritas que la ley del poder no está del lado de la vida sino de la muerte y la violencia, y que la democracia no es más que una mentira hipócrita.

Al día siguiente, el 8 de enero de 2010, los compañeros de Volkan y quienes están con él se manifestaron en contra de su situación en Estambul, Ankara y Esmirna. En todas las pancartas podía leerse lo mismo: “Las conciencias no pueden ser arrestadas, Volkan Sevinç se libera”. La pancarta de la rueda de prensa de Ankara llevaba la firma de la “Iniciativa por la Liberación de los Presos Antimilitaristas”. Por otro lado, en Estambul otra persona más, durante la misma acción, explicó su objeción de conciencia. También en la acción de Estambul, como resultado del constante acoso de la policía a los manifestante que llevaban a cabo una rueda de prensa, un anarquista tuvo una crisis cardíaca. Ahora mismo se encuentra en cuidados intensivos.

La violencia se hunde en nuestra carne contínuamente en la tierra en que vivimos. Ahora mismo el cuchillo pincha el hueso y nos duele en el alma…En la guerra psicológica y convencional que llevan a cabo los asesinos y sus señores con las gentes de estas tierras, las cosas se muestran cada vez más abiertamente y al desnudo. Los soberanos de este páis comparten con toda su hipocresía la cosa de la que decían que se trataba los anarquistas hace cien años, es decir el “poder”.

Hoy prosigue con todo su fraude y fea realidad la guerra puesta en marcha hace cientos de años por el capitalismo, la cual tiene como objetivo el espíritu de todas las identidades políticas, de clase, étnicas y de género que amenazan el sueño del ciudadano leal ideal consciente del precio de su cabeza, el cual usa como argamasa en la construcción de la identidad y la unión de poderes. La guerra y el militarismo no son solamente el servicio militar o disparar un arma. Por esta razón contra la fundación de una sociedad que se apoya en la cooperación militarismo-peón, en un proceso así, lo más vital que hay que hacer es rechazar la muerte. Volkan Sevinç está en la cárcel por esta razón, por rechazar la muerte y matar.

El objetivo de este texto es llamaros a vosotros “cuyas conciencias no pueden ser arrestadas  y a sus compañeros” para que nos apoyéis a nosotros y a nuestro compañero detenido Volkan. Esta es nuestra llamada abierta a todos quienes sobre la tierra comparten nuestra conciencia y la suya. Ahora más necesidad de apoyo que nunca. Nuestra necesidad prioritaria es el apoyo a las acciones de este proceso. Mostrar que la conciencia de Volkan no está sola.

Podéis seguir todas las noticias relacionadas con el detenido anarquista y antimilitarista Volkan Sevinç en http://www.ahaligazetesi.org y poneros en contacto con nosotros en la dirección ahaligazetesi@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: