v for vendetta # 1 – 10

V’nin kimliğinin arkaplanı neredeyse tamamen bilinmemektdir. Geçmişine dair kesin olarak bilinen tek şey, İngiltere’nin yeni faşist yönetimi olan Norsefire’ın denetiminde olan, politik tutukluların, eşcinsellerin, Yahudileri, Pakistanlıların, Müslümanların ve muhtemelen Avrupalı olmayan tüm etnik kökenli insanların sistematik şekilde yok edildiği kamplardan bir tanesi olan “Larkhill Yerleştirme Kampı”nda bir zamanlar tutuklu olduğudur. Tutuklu iken Dr. Delia Surridge’in yönetiminde yapay bir hormonun test edildiği tıbbi deneyin deneklerinden biridir. Kampın yöneticisi Lewis Prothero’dur ve bir pedofolik olan Peder Lilliman da tesiste “ruhani destek” için görevlendirilmiş bir din adamıdır. Yapay hormonun denediği hemen hemen tüm denekler korkunç şekilde ölmektedir, tek istisna “beş numaralı odadaki adam” dır ( “V”, Romen rakamı olarak beş sayısını temsil eder). Bu süreçte, V çok sınırlı şekilde yan hücresindeki tutuklu ile tek yönlü bir iletişim içindedir; Valerie Page, lezbiyen olduğu için “dört numaralı odada” tutulan eski bir oyuncudur ve otobiyografisini tuvalet kağıdına yazıp, ortak duvarlarındaki bir delikten “V” ile paylaşmaktadır.

Fiziksel olarak herhangi bir kusuru olmamasına karşın, Surridge deneyin bir sonucu olarak zihinsel sapmalar gösterdiğinii söylemiştir. Davranışları kamp yöneticilerine ve doktorlarına çarpık bir mantığın ürünü olarak gelmektedir. Deneylerin bazı getirileri de olmuştur : refleksleri olimpik atletler seviyesine çıkmış, hızı ve özellikle akıl kapasitesi artmıştır (çizgiromanda sürekli gösterildiği üzere V, patlayıcılar, dövüş sanatları, filozofi, edebiyat, politika, bilgisayar korsanlığı ve kimya gibi dallarda deha seviyesindedir).

Zaman içinde, mahkumun kamp görevlileri için gül (violet carson türü) ve ekin yetiştirmesine izin verilir. Bunun üzerine mahkum amonyak bazlı gübre fazlalarını hücresine götürmeye başlar ve hücresinin tabanına garip desenler halinde yayar. Daha sonra bahçelerden yağ çözücü (solventi) toplar. Gizli olarak bu iki bileşenden zehirli hardal gazı ve napalm yapmayı başarır. Fırtınalı bir gecede, (5 Kasım günü) el yapımı napalm bombasını patlatır ve hücresinden kaçar. Kampın büyük bölümü alevler içinde kalır ve hücreyi incelemeye gelen pek çok gardiyan hardal gazı yüzünden ölür. Kısa süre içinde kamp boşaltılır ve ardından kapatılır. Yeni kimliği olan “V” ‘ye bürünür ve Guy Fawkes maskesi ve kıyafeti edinir. V sonraki beş yıl boyuca Norsefire hükümetinden alacağı intikamı planlayarak geçirir ve kendine “Gölge Galerisi” dediği bir üs yapar. Larkhill’in hayatta kalan son 40 görevlisini de hepsine kaza süsü vererek öldürür. Kendi üstünde yapılan deneylerin asıl sorumluları olan Prothero, Lilliman ve Surridge’i en sona bırakır, içlerinde sadece Surridge’i uykusunda zehirli enjekte ederek acısız şekilde öldürür.

Eylül’ 88 – Mayıs’ 89 arasında yayınlanan çizgi roman serisinin tamamı..

V for Vendetta is a ten-issue comic-book series written by Alan Moore and illustrated mostly by David Lloyd, set in a dystopian future United Kingdom imagined from the 1980s about the 1990s. A mysterious revolutionary who calls himself “V” works to destroy the totalitarian government, profoundly affecting the people he encounters.

The series depicts a near-future Britain after a limited nuclear war, which has left much of the world destroyed. In this future, a fascist party called “Norsefire” has arisen as the ruling power. “V”, an anarchist revolutionary dressed in a Guy Fawkes mask, begins an elaborate, violent, and theatrical campaign to bring down the government.

All issues…

İNGİLİZCE / ENGLISH !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/346139039/v_for_vendetta.rar

2 Yanıt “v for vendetta # 1 – 10”

  1. link pert

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: