a river of waste

kümes hayvancılığı ve et endüstrisinin nasıl büyük bir sağlık ve çevre rezaletine neden olduğunu ortaya koyan etileyici bir belgesel; Atık nehri. başta amerikada olmak üzere et endüstrisine hakim olan arsenik kullanımı, antibiotik, büyüme hormonu kullanımı ve muazzam miktarda atığın hassas su yolları ve çevreye boşaltılması nedeniyle bazı bilim insanları bu fabrika-çiftliklerin küçük çernobiller olduklarını söyleyecek kadar ileri gitmektedirler. film tek tek hayatların gördüğü zarar kadar çevre ve halk sağlığının uğradığı feci zararı da belgelemekte. Don McCorkell, Drew Edmonson, Paul Shapiro, Dr. Robert Lawrence, Dr. Joanne Burkholder, Dr. Michael Greger, Michele Merkel’le yapılan ropörtajlarıda içermektedir.

A heart-stopping new documentary, A river of Waste exposes a huge health and environmental scandal in our modern industrial system of meat and poultry production. Some scientists have gone so far as to call the condemned current factory farm practices as “mini Chernobyls.” In the U.S and elsewhere, the meat and poultry industry is dominated by dangerous uses of arsenic, antibiotics, growth hormones and by the dumping of massive amounts of sewage in fragile waterways and environments. The film documents the vast catastrophic impact on the environment and public health as well as focuses on the individual lives damaged and destroyed.

Featuring interviews with: Don McCorkell, Drew Edmonson, Paul Shapiro, Dr. Robert Lawrence, Dr. Joanne Burkholder, Dr. Michael Greger, Michele Merkel.

İNGİLİZCE / ENGLISH !!!

indir / download:

http://www.zshare.net/download/737749318025056b/
http://www.zshare.net/download/737903142c7c8294/
http://www.zshare.net/download/73790363dc622985/
http://www.zshare.net/download/73786854de154115/

yükleme için c.’ ye, metni çevirdiği için de siper yoldaşı d’ye teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: