world’ s most dangerous place for women

judith wanga, demokratik kongo cumhuriyeti’ nde doğmuş ve ailesi tarafından gönderildiği londra’ da 23 yaşına kadar yaşamış. yaklaşık 20 yıl sonra “ıskaladığı” çocukluğunu ve doğduğu ülkeyi anlamak için geri döner. ailesi ile buluşmasının ardından ülkenin savaşla yıkılmış güneyine geçer. tecavüzün sistematik bir savaş silahına döndüğü bölge dünyada kadınlar için en tehlikeli yerlerden birisi kabul edilmektedir. jude burada tecavüzden kurtulan kadınlarla ve çocuklarla karşılaşır; ve faillerle..

tüm bu olanların nedenini araştırır, karşısına çıkan kongo’ da dört milyona yakın insanın ölümüne sebep olan savaşın sebebidir: gelişmiş ülkelerin laptop, cep telefonu, dvd oynatıcı ve playstationlar için ihtiyaç duyduğu madde olan koltan’dır.

Twenty-three-year-old Judith Wanga grew up in London but was born thousands of miles away in the Democratic Republic of Congo. Sent away by her parents to live in Britain as a small child, she’s now returning to Congo – two decades later – to meet them for the first time. She wants to understand the childhood she missed and the country she was forced to leave. After reuniting with her parents in the capital, Kinshasa, Jude heads east to an area of the country that’s been devastated by war. It is the most dangerous place in the world to be a woman, where rape has become a weapon of war. Jude meets survivors – women and children – as well as perpetrators, and finds out what’s driving this brutality – the precious mineral ,coltan, that make our mobile phones and laptops work.

ingilizce / english !!!

indir / download:

http://www.megaupload.com/?d=ZRO5FI51
http://www.megaupload.com/?d=MCJ4256J
http://www.megaupload.com/?d=0FG1RY8S

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: