polis haftası böyle kutlandı !!!

” Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, yıl boyu 7/24 halt yiyen, arsızlıktan bir de bahar geldi mi “Aha da halkımıza polis haftası” diye sağa sola, köprüye duvara pankart asan polislerin haftasını böyle kutladı…

7.4.2010 Çarşamba sabahı 10:00 civarı Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bahçe duvarında emniyet müdürlüğünün astığı ”Halkın Huzuru Polisin Gururudur” yazılı pankartı gören anarşist ve anti-otoriter öğrenciler pankartı indirip, ”İşkence ve Cinayet Polisin Gururudur” şeklinde düzelterek okulun girişine astılar. Pankartı sökmek için gelen dekanlık ve  Özel Güvenlik Birimini elleri boş gönderen öğrenciler, saat 18:00 civarı okuldan ayrıldı.

Ertesi gün de 09:00 ‘da ”Polis Üniversiteden Defol” yazılı pankartla toplu giriş yapan anarşist, anti-otoriter ve sosyalist öğrenciler eylemlerine okulun içinde sloganlar eşliğinde devam etti. Öğle saatlerinde okulun önüne gelen polisler, okula girip çıkan öğrencileri taciz ederek canlarının ne kadar sıkıldığını ama bu sıkıntıya rağmen her zaman görevlerinin başında olabildiklerini gösterdi.

16:00 ‘ da yaklaşık 60-70 kişiyle toplu çıkış yapan Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Alsancak’ta dağıldı. ”

Ahali Gazetesi Arıza Keçiler Haber Birimi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: