amerika lennon’a karşı / the u.s vs. lennon

“Herkes barış hakkında konuşuyor, ama kimse bu konuyla ilgili barışçıl yoldan bir şey yapmıyor.” demişti John Lennon. Belgesel, Lennon`ın çok sevilen bir Beatles üyesinden savaş karşıtı bir eylemciye dönüştüğü 1966-1976 yılları arasındaki dönemini anlatıyor.

Özellikle popüler kültür ve müzik üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan David Leaf ile pek çok projede birlikte çalıştığı ortağı John Scheinfeld imzalı bu belgesel, Beatles grubunun efsanevi solisti John Lennon`ın yaşamının en tartışılan dönemini de ele alıyor. Lennon`ın müzikten uzaklaşıp savaş karşıtı bir aktiviste dönüştüğü 70`li yıllarda geçen yapım, onun savaş karşıtı mücadelesi kadar, Amerikan hükümetinin Lennon`a karşı başlattığı cadı avını da çarpıcı bir biçimde ortaya koyuyor.

Milyonları Vietnam Savaşı`nın geçerliğini sorgulamaya ve aynı adlı şarkısı gibi `Barışa bir şans veril-mesi`ne teşvik eden John Lennon, Nixon yönetimi tarafından ulusal tehlike olarak hedef gösterilmiş ve sınır dışı edilme tehlikesiyle karşı kaşıya kalmıştı. Çığır açan bu belgeselde Carl Bernstein, Noam Chomsky, Walter Cronkite, Mario Cuomo, Angela Davis, John Dean, Ron Kovic, George McGovern, Yoko Ono, Bobby Seale ve Gore Vidal ile yapılmış röportajların yanı sıra daha önce yayınlanmamış fotoğraflar, şarkılar ve video görüntüleri de yer alıyor.

A documentary on the life of John Lennon, with a focus on the time in his life when he transformed from a musician into an antiwar activist.-According to goverment, a national threat…

TÜRKÇE ALTYAZILI / ENGLISH ( WITH TURKISH HARDCODED SUBS ) !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/376423187/abd_john_lennon_a_karsi.part1.rar
http://rapidshare.com/files/376423556/abd_john_lennon_a_karsi.part2.rar
http://rapidshare.com/files/376423594/abd_john_lennon_a_karsi.part3.rar
http://rapidshare.com/files/376423110/abd_john_lennon_a_karsi.part4.rar
http://rapidshare.com/files/376411545/abd_john_lennon_a_karsi.part5.rar

ingilizce orjinali için / without subtitles, original:

https://anticopyrighttr.wordpress.com/2009/05/11/the-us-vs-john-lennon-2006/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: