palestine – joe sacco

filistin, birinci intifada’ nın devam ettiği 1991-92 yıllarında, joe sacco’ nun batı şeria ve gazze şeridi’ ndeki filistinlilerle geçirdiği iki aylık dönemi içeriyor. sacco, işgal altındaki topraklar’ daki gündelik hayatı, filistinlilerin mücadelelerini, aşağılanmalarını ve mahrumiyetlerini gözler önüne sererek anlatıyor. ancak,bu konuyu alışılageldik biçimlerden farklı bir şekilde, çizgi roman öykücülüğünü röportajlarla birleştirerek bizlere sunuyor. sacco’nun, filistin deneyiminin can alıcı noktalarını aktaran unutulmayacak görsel tasvirlerine muhteşem bir kavrayış ve kayda değer bir mizah anlayışı eşlik ediyor. önsöz de edward said tarafından yazılmış.

palestine is a graphic novel written and drawn by joe sacco about his experiences in the west bank and the gaza strip in december 1991 and January 1992. sacco gives a portrayal which emphasizes the history and plight of the palestinian people, as a group and as individuals.

ingilizce / english !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/380785100/palestine.rar

not / ps: dosyayı açmak için ihtiyaç duyacağınız cdisplay adlı program klasörün içine eklenmiştir / the program ( cdisplay ) that you’ ll need for opening the file is included.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: