kapitalist köleştirmeye küresel talana karşı 1 mayıs’a !‏

1 Mayıs da kürsel talana ,kapitalist köleştirmeye karşı Ankara Anarşi İnisiyatifi alanlara çagrıyor.İnisiyatif Ankaranın sokaklarını,kampüsleri, tüm alanları afişleriyle donattı.afişeleme esnasında 3 aktivist göz altına alındı.kabahatlar kanunu kapsamında 500 tl para cezası kesildi.Tüm alanlarda dagıtılan bildirilerle ve konuşmlarla 1 Mayıs da Ankara da kapitalist köleştirmeye karşı alanlara çağrısı yaptı.Ankara Anarşi İnsiyatifinin çagrısını yaptığı bildiri:

Kapitalist köleleştirmeye Karşı Yaşamı Savunmaya….

Kapitalizmi tek yaşam biçimi olarak sunanların, 11 saniyede bir çocuğu öldüren düzenlerine

İnsanları ayaklı reklâm panolarına çeviren patronların yaşamlara yön veren kâr paylarına

Borsa tahtalarında rakamlarla oynayarak kaç kişinin daha aç kalacağına karar veren kan emicilere

Dünyanın bir ucundan düğmeye basıp diğer ucundaki savaşları yöneten tacirlere

Günde 16 saat çalışan çekik gözlü çocukların gözlerindeki korkunun imparatorlarına

İşçileri aidat çeki olarak gören sendika ağalarına

İnsanları malı, meydanları mülkü bilen devlete

Doğanın mavisine, yeşiline göz dikip dört yanı nükleer santrallerle,HES’lerle bezeyen küresel efendilere

İnsanı, doğayı ve tüm yaşamı tahakküm altında tutup palazlandıkça palazlanan ve yaşamı yok ederek var olan iktidarlara karşı

Yaşamı savunmak için tek seçenek isyan!

Ve isyan 1 Mayıs’ta gene sokakta. Kapitalizmin ve devletin rekabet ve birbirini yok etmeden var olamama kültürüne karşı direnişle birbirimize omuz vermek için 1 Mayıs’ta, isyanın karnavalındayız. İşçileri pazarlanacak birer eşya gibi gören efendiler sırıtan maskeleriyle 1 Mayıs’a bayram havası vermeye çalışadursunlar, bundan 120 yıl önce 1 Mayıs’ın temelini atan Amerika’da Haymarket’teki direniş ve isyanın ateşi yanmaya devam ediyor. Emekleriyle dünyayı var edenlerin, sokakları yaratanların, binaları dikenlerin onları geri alacaklarından korkan, Ege’nin karşı yakasında Alexis’ten, bu yakasında Uğur Kaymaz’dan, Ceylan Önkol’dan korkan efendiler yaratanların yıkmaya da gücünün yettiklerini bildiklerinden yaşamın her alanını bir kontrol merkezine çeviriyorlar. Ancak direnişİ ve isyanI kontrol edemezler. İnsanın insana ve doğaya olan tahakkümünü ortadan kaldırmak için, iktidarların çizdikleri sınırları çiğneyip efendisiz bir dünya yaratmak için direniş ve isyan önlenemez bir yaratıcılıkla yıkmaya devam edecek. Yıkılacak olan, yaşamı gasp eden iktidarlar ve onların tahakküm ilişkileridir. Onlar yıkılırken efendisiz bir dünya,  tahakkümsüz ve otoritesiz bir yaşam ve sınırlarla bölünemeyecek bir yeryüzüdür yaratılacak olan.  Yıkarken yaratmanın omuz omuzalığında 1 Mayıs’ta, isyanın karnavalındayız.

ANKARA ANARŞİ İNSİYATİFİ

a call for the may day from ankara…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: