fashion under fascism

prada, gucci, max mara, ve daha adını bilmediğimiz niceleri… moda, lüks, çekicilik, zevk ve özellikle italya ile anılagelmiştir.

italya’ nın bu sektörde öne çıkan adının bir de karanlık ve yeterince incelenmemiş bir tarihi vardır.

“fashion under fascism” de “tarz” ın ne kadar bireysel olduğu ve ne kadar mikro anlamda devlet, makro anlamda ise devlet üstü firmalar tarafından politize edildiği ve edilebildiği italya örneği üzerinden incelenmiş. (256 sayfa)

“moda bizim için sadece bir semt adıdır”

Prada, Gucci, Max Mara: high fashion is synonymous with luxury, glamor, pleasure, and Italy. Yet Italian fashion also has a dark history that has not previously been explored. The Fascism of 1930’s Italy dominated more than just politics–it spilled over into modes of dress. Fashion under Fascism is the first book to consider this link in detail. Fashion often functions as a tacit means of making a social statement, but under Mussolini it vividly reflected political tyranny. Paulicelli explores the subtle yet sinister changes to the seemingly innocuous practices of everyday dress and shows why they were such a concern for the state. Importantly, she also demonstrates how these developments impacted on the global dominance of Italian fashion today.(256 pages)

ingilizce / english !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/381899439/fashion_under_fascism.pdf

not / ps: adobe reader’ ınız ” dosya hasarlı ya da bozuk olduğundan açılamadı ” msjı verirse, adobe’ unuz güncel değil demektir. adobe reader 8.1.1′ i deneyin / if you can not open the downloaded file, and your adobe reader reports on the damaged file, then update your adobe reader. ( you can try adobe reader 8.1.1 )

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: