koy / the cove / la baie de la honte

koy, japonya’ nın taiji, wakayama sahillerinde, her türlü kanuni yasağa rağmen devam eden yunus balığı katliamının vardığı son noktayı izlemek ve bu değerli canlıların yaşamları hakkında bilgi edinmek adına eşsiz bir yapım.

japonya sahillerinde antartika’ daki balina katliamlarından bile daha büyük ve vahş bir katliam yaşanıyor her sene. yaklaşık her sene 23.000 yunus göç yolları üzerinde küçük bir koya sıkıştırılarak koyda katlediliyor.

The Cove is a 2009 American documentary film that describes the annual killing of dolphins  in a National Park at Taiji, Wakayama, in Japan from an anti–dolphin-hunting campaigner’s point of view.The film highlights that the number of dolphins killed in the Taiji dolphin hunting drive is several times greater than the number of whales killed in the Antarctic, and reports that 23,000 dolphins and porpoises are killed in Japan every year in the country’s whaling industry. The migrating dolphins are herded into a hidden cove where they are netted and killed by means of spears and knives over the side of small fishing boats.

Après s’être fait connaître dans les années 60 par la série Flipper, l’ex-dresseur de dauphins Ric O’Barry est aujourd’hui un défenseur acharné des cétacés. A Taiji, au Japon, il se mobilise contre le massacre de plusieurs milliers de dauphins par an, perpétré à l’abri des regards.
Avec l’équipe de l’Oceanic Preservation Society, O’Barry entreprend de révéler la vérité sur Taiji au monde entier. Malgré l’hostilité de la police locale et des pêcheurs, O’Barry et ses complices réunissent une équipe de choc : cadreurs et preneurs de sons sous-marins, spécialistes d’effets spéciaux, océanographes et plongeurs en apnée réputés se lancent dans une opération secrète destinée à rapporter des images de la petite baie isolée…

türkçe altyazılı / english with turkish subtitles / french !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/374481165/thecove.part1.rar
http://rapidshare.com/files/374482749/thecove.part2.rar
http://rapidshare.com/files/374499873/thecove.part3.rar

fransızca indir / download in french:

http://www.megaupload.com/?d=KAV59WK2

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: