büyük rakun savaşı / pom poko

rakunlar, yüzyıllardır dağlarda, ormanlarda ve tepelerde barış içinde yaşamaktadırlar. fakat insan nüfusu gittikçe artmakta ve insanların daha fazla yerleşim alanı bulma ihtiyacı yüzünden, rakunların doğal yaşamı artık büyük tehdit altındadır.

bu gelişmelere kızan rakunlar, kılık değiştirme sanatını öğrenmeye karar verirler. aslında rakunlar, doğaları gereği kılık değiştirme ve başka şekillere girme konusunda çok yeteneklidir. fakat bunu daha etkili ve ustaca yapmak istemektedirler.

kısa süre içinde rakunlar istedikleri şekle, cisme hatta insana dönüşmeyi öğrenerek yaşadıkları doğal alanı korumak için insanlarla mücadeleye girişecektir.

insan merkezli düşüncenin gerçekleştirdiği ekolojik tahribat ve doğrudan eyleme geçen rakunlar hakkında çok ama çok sevimli bir animasyon. sonu son derece gerçekçi olsa da umudun hep yanıbaşımızda olduğunu ve mücadelenin asla bitmeyeceğini gösteriyor.

faced with the destruction of their habitat due to the growth of tokyo, a group of raccoons try to defend their homes. they decide to use their transforming talents to try to hold back the new development. two of them, especially skilled at transforming, are sent to shikoku to enlist the help of three sages. meanwhile, the rest of them do their best to disrupt the construction site, at first causing accidents, and then actually haunting the site. however, the humans are very persistent, and soon the raccoons are forced to use more and more extreme measures to save their home.

türkçe / turkish !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/387838320/pom_poko-buyuk_rakun_savasi.part1.rar
http://rapidshare.com/files/387838415/pom_poko-buyuk_rakun_savasi.part2.rar
http://rapidshare.com/files/387839143/pom_poko-buyuk_rakun_savasi.part3.rar
http://rapidshare.com/files/387761543/pom_poko-buyuk_rakun_savasi.part4.rar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: