slingshot hip hop

” sapan ve hip hop ” filistin hip hop hareketini konu alan ilk uzun metraj belgesel. film, ortadoğu’ da yeni yeni ortaya çıkmaya başlayan bu alt-kültürün öncülerinden söz ederken, bir yandan da filistin ve israil’ deki günlük yaşama ve arapların sahiplendikleri toplumsal kimliklerden birine taze, zihin açıcı ve sofistike bir bakış getiriyor.  sapan ve hip hop, israil, filistin ve batı şeria’ da yaşayan genç filistinlilerin hip hop’ u keşfedişlerinin ve bu kültürü, işgalin ve yoksulluğun getirdiği bölünmeleri aşmak için bir araç haline getirmelerinin öyküsüyle başlıyor. genç insanların, kontrol noktalarından büyük duvara, cinsiyet kurallarından kuşak ayrımlarına, kendilerini çevreleyen her türlü sınıra karşı çıkışlarına tanık oluyoruz. ” sapan ve hip hop ” bir yandan filistinliler’ in evlerinin yıkılmasının, günlük aşağılamaların, şiddetin ve askeri saldırıların filistin’in enerjisini gün be gün tüketişini açıkça göstererek filistin rap tarihinin en bildik parçalarından birinin sözleriyle gerekli soruyu bir kez daha sormamızı sağlıyor: “ terörist kim? ”

” slingshot hip hop ” is the first feature-length documentary about the palestinian hip hop movement. at the cutting edge of this emerging middle eastern youth culture, it is a fresh, complex and energizing window into contemporary life in palestine and israel, and into one of the many identities that arabs are exploring today. the documentary braids together the stories of young palestinians living in israel, gaza, and the west bank as they discover hip hop and employ it as a tool to surmount divisions imposed by occupation and poverty. from internal checkpoints and separation walls to gender norms and generational differences, this is the story of young people crossing the
borders that separate them. on the one hand, ” slingshot hip hop ” penetrates as it shows how the destruction of palestinian homes, daily humiliation, violence and military attacks drain young palestinians’ energies. on the other hand, brings home the question, “ who’s the terrorist? ” as it follows the short history of Palestinian rap and its well-known pioneers.

ingilizce altyazılı ( arapça orjinal ) / english subtitled ( original in arabic ) !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/389536497/slingshot_hiphop.part1.rar
http://rapidshare.com/files/389538005/slingshot_hiphop.part2.rar
http://rapidshare.com/files/389590964/slingshot_hiphop.part3.rar
http://rapidshare.com/files/389538351/slingshot_hiphop.part4.rar
http://rapidshare.com/files/389440805/slingshot_hiphop.part5.rar

not / ps: önizleme kopyasıdır / preview copy

2 Yanıt “slingshot hip hop”

  1. Gökhan Turhan Says:

    Paylaşımınız için teşekkür ederim. Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: