into the fire

ispanya’ da 1936′ da ordu demokratik seçimlerle işbaşına gelen hükümete karşı bir darbe teşebbüsünde bulundu. hitler ve mussolini faşist franco öncülüğündeki bu darbeyi desteklemekte geç kalmadılar.

dünyanın dört bir yanından gelen ve cumhuriyetçileri desteklemek için enternasyonal tugaylarda yer alan on binlerce insanın arasında amerika’ nın engellemeye çalışmasına rağmen üç bine yakın amerikalı sosyalist ve anarşist de vardı.

bu amerikalılar  abraham lincoln tugayı  ve  george washington  tugaylarında savaştılar. işte bu tugaylara katılıp, yoldaşlarıyla cephede faşistlerle savaşmak için  savaşmak için coğrafyalarını terkedenler arasında 80 tane de kadın bulunmaktaydı.

mektuplardan alıntılar, röportajlar , haberler ve bu kadınların yazdıklarından basılan materyallerden oluşmuş belgesel bu 80 yoldaşımızın hikayelerini anlatıyor.

in 1936, a right-wing military coup tried to overthrow the new, legally elected, democratic government of spain. hitler and mussolini quickly joined the fight on the side of the fascist military. in response, and against the wishes of the u.s  government, about 80 american women joined over 2700 of their countrymen to volunteer for the republican side in the spanish civil war. this film is composed of interviews with and excerpts from the letters, journals, and published writings of some of these women.

ingilizce / english !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/390686103/into_the_fire.part1.rar
http://rapidshare.com/files/390686681/into_the_fire.part2.rar
http://rapidshare.com/files/390686709/into_the_fire.part3.rar
http://rapidshare.com/files/390646487/into_the_fire.part4.rar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: