the story of bottled water

” the story off the stuff ” ekibi ürünlerin nasıl piyasaya sürüldüğü hakkındaki çalışmalarına bu defa da pet şişelerdeki sular ve pazarları üzerinden devam ediyorlar. yaklaşık beş dakika boyunca dağ tepe demeden ürettikleri plastikle yerküreyi mahveden son derece  ” yeşil ” şirketlerin musluklarımızdan akan sular üzerinde oynadıkları oyunları göreceksiniz.

belki animasyon neden çocukluğumuzda hemen hemen her semtte bulunan sokak çeşmelerinin de bir bir işlevsizleştirilerek dekoral birer nesneye dönüştürüldüğüne dair düşünmemiz için de bir vesile olabilir.

employs the Story of Stuff style to tell the story of manufactured demand — how you get to buy more than half a billion bottles of water every week when it already flows from the tap. over five minutes, the film explores the bottled water industry’s attacks on tap water and its use of seductive, environmental – themed advertising to cover up the mountains of plastic waste it produces. The film concludes with a call to ‘take back the tap,’ not only by making a personal commitment to avoid bottled water, but by supporting investments in clean, available tap water for all.

ingilizce / english !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/393280201/the_story_of_bottled_water.part1.rar
http://rapidshare.com/files/393164182/the_story_of_bottled_water.part2.rar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: