günaydın gece / buongiorno, notte

kızıl tugaylar 1970 yılında alberto franceschini, margherita ” mara ” cagol ve renato curcio  tarafından kurulan bir örgüttür. marksist  kızıl tugaylar örgütünün amacı silahlı mücadele ile devrimci bir devlet kurmak ve italya’ yı batı bloğu’ ndan çıkarmaktı.

1978 yılında italya hıristiyan demokrat partisi ( democrazia cristiana ) başkanı ve italya başbakanı aldo moro’ yu kaçırdılar ve infaz ettiler. 1984′ teki bölünmenin ardından iki fraksiyona ayrılan örgüt 1989′ da ” soğuk savaş” ın bitimine kadar ayakta kalabildi ve şu anda kurucu üyelerinden hiçbiri kalmamış etkinlikleri durmuş bir örgüt konumundadır. 1970′ ler boyunca kızıl tugaylar yaklaşık 14,000 doğrudan eylemden sorumlu tutulmuştur.

örgütün sloganı ” bir kişiyi vur, yüz kişiyi eğit ” olmuştur. eylemlerine ufak çaplı kundaklama ve bombalamalarla başlayan örgüt 1974 yılından itibaren devletin kalbine saldırma stratejisini benimsemiştir. bu plan dahilinde savcılar, yargıçlar, güvenlik güçleri, profesörler, teknokratlar hedef seçilmiş; birçok kişi suikast düzenlenerek infaz edilmiştir.. bu stratejinin ilk eylemi de 1974 yılında cenova’da kaçırılan yargıç mario sossi olmuştur. italya çapında ses getiren bu eylemden sonra mario sossi serbest bırakılsa da kızıl tugaylar’ın eylemleri devam etmiştir.

aldo moro’nun öldürülmesi:

kızıl tugaylar’ ın en çok ses getiren eylemi ise 1978 yılında aldo moro’ nun kaçırılmasıdır. moro’ yu 55 gün rehin tuttuktan sonra isteklerinin yerine getirilmemesinden  dolayı infaz etmiş, cesedini yol kenarına park etmiş bir aracın bagajına yerleştirmişlerdir.

” buongiorno notte “, ” günaydın gece “işte bu infazın hikayesi. ancak belirtmekte fayda var; bir ” der baader meinhoff coplex ” ya da ” baader ” filminden farklı değil. endüstriyel sinemanın kült sahası için çekilmiş, yanlış aktarımı ve örtük propagandası bol, çok da zorlamadan ” karşı devrimci ” diyecebileceğimiz bir çalışma.

raflarda görüp bir heyecanla satın almak ya da çalmak isteyeceklere önerimiz şu, zahmet etmeyin; paranızı ya da enerjinizi başka bir şeye harcayın.

” buongiorno, notte ” is a film about the red brigades ( brigate rosse ); mainly focusing on their militant action, kidnapping and killing the italian president aldo moro.

just like the movies ” der baader- meinhoff complex ” and the ” baader “, this one is again a counter revolutionary industrial cinema work. for just to take a look & having an idea.

türkçe / turkish !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/402604259/gunaydin_gece.part1.rar
http://rapidshare.com/files/402607171/gunaydin_gece.part2.rar
http://rapidshare.com/files/402606608/gunaydin_gece.part3.rar
http://rapidshare.com/files/402663722/gunaydin_gece.part4.rar

2 Yanıt “günaydın gece / buongiorno, notte”

 1. 4 part çalışmıyor. tekrardan yükleyebilirmisiniz.

  • anticopyrighttr Says:

   yaklaşık 2 tb’ı aşan bir veri kaybı yaşamanın akabinde yolumuza ağır aksak devam ediyoruz.
   yalnız vurgulamamız gereken bir nokta var, yaşanan veri kaybından sonra,verilerimizi kurtarıncaya kadar ne yazık ki ölen linkleri yenileyemeyeceğiz.kurtarma işlemleri başarıyla sonuçlanırsa bir yandan yeni yüklemeler yapılırken bir yandan ölen linkler de elde olan imkanlar dahilinde yeniden yüklenecektir.

   direniş ve dayanışmayla;
   ancr-tr kollektifi

   we had to give a break because of an occurrence of data loss, more than 2 tbs. and we have we have to announce that we won’t be able to reupload the broken links until we save our data back.

   with solidarity and resistance;
   ancr-tr collective

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: