hitlers jewish soldiers

1935 de  nürnberg de toplanan nasyonal sosyalist parti, yahudiler ve yahudi oluşla ilgili bir takım hususları karara bağlar. buna göre yahudilerin konumları yahudi anne babadan gelmek, sadece yahudi anneden olmak, büyükanne,büyükbaba-anneanne-dede gibi kavramlardan birisinin yahudi olması, ya da iki tarafın da yahudi olması, büyük büyükbaba-büyük büyükanneye kadar çeşitli sınıflandırmalara tabii tutuldu.

bu sınıflandırmalar sonrasında bugün kulağa biraz yabancı gelen bir durum ortaya çıktı: wermacht ta, üçüncü reich zamanı alman ordusu, yaklaşık 150 bin yahudi kökenli asker askerliğine devam etti. bunların arasında azımsanmayacak sayıda üst rütbeli subay, general ve amiral de bulunmaktaydı.

” hitler s jewish soldiers ” adlı belgeselde sağ kalan yahudi kökenli askerlerin tanıklıkları ışığında neden devam ettikleri sorusuna yanıt aranıyor.

konuya dair daha fazla bilgi edinmek isteyenler, ya da dil sorunu yüzünden izleyemeyecek olanlar için profil yayıncılık tan çıkan ” hitlerin yahudi askerleri” adlı kitabı öneririz.

the untold story of nazi racial laws and men of jewish descent in the german military…an important piece of scholarship which traces the peculiar twists and turns of nazi racial policy toward men in the Wehrmacht, often in the highest ranks, who had partly jewish backgrounds. it uncovers personal stories and private archives nobody knew existed.

ingilizce / english !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/409526341/Hitlers.J.Soldiers.part1.rar
http://rapidshare.com/files/409527304/Hitlers.J.Soldiers.part2.rar
http://rapidshare.com/files/409527007/Hitlers.J.Soldiers.part3.rar
http://rapidshare.com/files/409520724/Hitlers.J.Soldiers.part4.rar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: