alexei ve maxim’i desteklemek için uluslararası eylem günlerine çağrı / a call for international days of action in support of alexei and maxim

28 Temmuz 2010 tarihinde 200’ün üzerinde genç anti-faşist ve anarşist genç Moskova’nın banliyölerinden biri olan Khimki’deki kasaba yönetim binasının dışında spontane bir eylem gerçekleştirdiler. Onlar, büyük şirketlerin çıkarları için kesim aşamasında olan Khimki Ormanını savunmak için eylem yapmışlardı. Bazı camların kırıldığı gösteri büyük bir kamuoyu desteği toplamıştı. Otoriteler buna bir baskı dalgasıyla karşılık verdiler. Eylemden bir gün sonra, tanınan iki sosyal aktivist, Alexei Gaskarov ve Maxim Solopov, tutuklandı.

Yasadığı aktivitelere suç ortaklığı yaptıklarına dair herhangi bir delil olmamasına rağmen, şimdi asayişi bozmak suçuyla 7 yıl hapis cezası tehdidiyle karşı karşıyalar. Bu sırada, polis özellikle de anti-faşist hareket içerisinde olan diğer aktivistleri avlamaya ve onları taciz etmeye devam ediyor.

Khimki Ormanını kurtarmak için başlatılan kampanya geçtiğimiz 3 yıldır sürüyor. Otoriteler, Rusya’da ilk defa olacak ve ormanın içinden geçecek olan Moskova–Saint Petersburg hattı paralı yolunun bir bölümünün çalışmasına başlamaya karar vermişti. Bu bölgedeki doğal ortamın bozulmasına neden olacaktır ve yerelde yaşayan insanlar ve Moskovalılar halen başka bir yerleşim bölgesimden yoksundur. Ormanın kesilmesine gerek kalmayacak ve planlı rotaya karşı çevrecilerin ve sıradan kentlilerin güçlü protestolarına rağmen, otoriteler uzun zamandır toplumun sesine kulak tıkadı ve her fırsatta onların eleştirilerini sindirmek için önlemler aldı.

Khimki otoriteleri ve otoban projesi müteahhitleri Khimki Ormanı savunucularına şiddet ve diğer tatikler kullanmışlardır. Protesto gösterilerine izin vermeyi reddettiler, çevreciler ve yerelde yaşayan insanlar tarafından organize edilen barışçıl bir protesto kampına saldırmaları için milliyetçi canileri getirdiler ve protestocular yasadışı olarak tutuklandılar ve hikayeyi yazan gazetecileri dövdüler. Yaklaşık iki yıl önce, Khimkinskaya Pravda gazetesinin editör kadrosundan olan ve yerel yönetimi eleştiren Mikhail Beketov, kimliği belirsiz kişiler tarafından feci bir şekilde dayak yemişti; Saldırı Beketov’u tamamen sakat bırakmıştı. başka bir yerel muhalif gazetenin model tasarımcısı Sergei Protozanov, altı ay sonra aynı şekilde katledilmişti.

28 Temmuz gösterisinden sonra, Rus polisi ve gizli servisler anti-faşistlere karşı benzeri görülmemiş bir taramaya giriştiler. Anti-faşist harekete katıldıkları için Aşırılıktan Korunma Merkezi ve FSB’nin dikkatini çeken insanlar zorla sorguya getiriliyorlar. Bir kaç olayda, dedektiflere gereken kanıtları vermeleri için şiddetli fiziksel baskıya maruz bırakılmaktadırlar. Buna ek olarak, evlerine yasadışı aramalar yapılmaktadır. Yürütmede bulunan otoritelerin tüm bu uygulamaları Rusya ve uluslararası yasaların ayaklar altına serilmesidir.

Khimki ormanının kesilmesine karşı sayısız ve yükselen protestolardan korkmuş bir şekilde, otoriteler, sonunda paralı otoban için planlanan rotanın uygunluğunun yeniden gözden geçirilmesini haklı bularak taviz vermiştir. Ancak bu zafer anlamına gelmemektedir. Alexei Gaskarov ve Maxim Solopov halen hiçbir neden olmadan hapishanede mahkemeye çıkarılmayı beklemektedirler. Onlar otoriteler tarafından rehin alınmışlardır.

Eylül’ün sonunda, davanın bir sonraki celsesi yapılacak. Hakim, yoldaşlarımızın soruşturmanın ve davanın tamamlanmasına kadar hapiste kalıp kalmayacaklarına karar verecek. Bu iki genç adamın kaderiyle ilgilenen herkes özgür kalmalarını görmek için tüm güçleriyle elinden geleni yapmalıdır. Khimki Tutsaklarının Serbest Bırakılsın Kampanyası, dünya çapındaki tüm yoldaşları 17, 18, 19 ve 20 Eylül 2010 tarihleri arasında Rus otoritelere Alexei ve Maxim’i serbest bırakması yönünde baskı uygulamaya çağırıyor.

Sizlerden Rusya Federasyon Elçiliklerinin, konsolsoluklarının, ticari temsilciliklerin ve kültür merkezlerinin önünde, hatta Rusya’yla bağlantılı açık etkinliklerde ve konserlerde protestolar gerçekleştirmenizi istiyoruz. Bizler ayrıca sizlerden mahkemeye, savcılık bürosuna ve ülkenin siyasi liderlerineprotesto faxları, e-mailleri ve mektupları göndermenizi istiyoruz. En kısa zamanda bu protestoları göndereceğiniz adresler ve Rusya’da süregelen baskının ayrıntılar hakkında bilgi vereceğiz.

Bu metni İngilizce, Almanca, Rusça ve Fransızca olarak websitemizden okuyabilirsiniz: http://khimkibattle.org

Kampanyamıza katılın!

Khimki Tutsaklarının Serbest Bırakılsın Kampanyası

+7 (915) 053-5912 * info@khimkibattle.org Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir * http://khimkibattle.org

On July 28, 2010, more than two hundred young antifascists and anarchists carried out a spontaneous demonstration outside the town administration building in Khimki, a suburb of Moscow. They demonstrated in defense of the Khimki Forest, which was at that time in the process of beings cutting down for the needs of big business. The demonstration, during which several windows were broken, received a great deal of public attention. The authorities responded with a wave of repressions. The day after the demonstration, two well-known social activists, Alexei Gaskarov and Maxim Solopov, were arrested. They are now threatened with up to seven years in prison for disorderly conduct, although there is no evidence of their complicity in illegal activities. Meanwhile, the police continue to hunt down and harass other activists, especially those involved in the antifascist movement.

The campaign to save the Khimki Forest has been going on for the past three years. The authorities had decided to build a segment of a planned Moscow–Saint Petersburg toll highway, the first of its kind in Russia, through the forest. This would lead to the deterioration of environmental conditions in the region, and local residents and Muscovites would be deprived of yet another recreation zone. Despite the availability of alternative routes that would not require clear-cutting the forest and vigorous protests by environmentalists and ordinary citizens against the planned route, the authorities f0r a long time ignored the voice of society and on several occasions took measures to suppress their critics.

Khimki authorities and the highway project contractor have used violence and other tactics against Khimki Forest defenders. Theyrefused to give permission for protest demonstrations, recruited nationalist thugs to break up a peaceful protest camp organized by environmentalists and local residents, and illegally arrested and beat up journalists covering the story. Nearly two years ago, Mikhail Beketov, editor-in-chief of the newspaper Khimkinskaya Pravda and a critic of the local administration, was severely beaten by persons unknown; the attack left Beketov permanently disabled. Sergei Protozanov, the layout designer of another local opposition paper, was murdered in similar circumstances six months later.

After the July 28 demonstration, the Russian police and secret services unleashed an unprecedented dragnet against antifascists. People who had even just once come to the attention of the Center for Extremism Prevention and FSB for their involvement with the antifascist movement have been forcibly taken in for questioning. In several cases they  have been subjected to harsh physical coercion in order to compel them to give the testimony required by investigators. In addition, illegal searches have been carried out in their apartments. All these actions on the part of law enforcement authorities are violations of Russian and international law.

Frightened by the numerous and growing protests against the clear-cutting of the Khimki Forest, the authorities have finally made concessions by agreeing to review the advisability of the planned route for the toll highway. But this does not mean victory. Alexei Gaskarov and Maxim Solopov are still in police custody for no reason at all. They are hostages of the authorities.

In late September, the next hearing in their case will take place. The judge will decide whether to keep them in police custody pending completion of the investigation and trial. Everyone who cares about the fate of these two young men must do everything in their power to see that they are set free. The Campaign for the Release of the Khimki Hostages calls on people around the world to organize days of action on September 17, 18, 19, and 20 to pressure the Russian authorities to release Alexei and Maxim.

We ask you to hold protests outside of Russian Federation embassies, consulates, trade missions, and cultural centers, as well as at public events and concerts connected to Russia. We also ask you to send faxes, e-mails, and protest letters to the court, the prosecutor’s office, and the country’s political leadership. In the very nearfuture we will inform you of addresses where you can send these protests as well as more details about the ongoing repressions in Russia. Look for this information on our website http://khimkibattle.org in English, German, Russian, and French.

Join our campaign!

Campaign for the Release of the Khimki Hostages

 +7 (915) 053-5912* info@khimkibattle.org * http://khimkibattle.org

Am 28. Juli 2010 führten über 200 junge Antifaschist_innen und Anarchist_innen vor dem Gebäude der Stadtverwaltung in dem Moskauer Vorort Chimki eine Spontandemonstration zur Erhaltung des Waldes in Chimki durch, der in diesen Tagen aus Geschäftsinteressen heraus gerodet wurde. Die Aktion, im Verlauf derer mehrere Fensterscheiben zu Bruch gingen, erhielt in der Öffentlichkeit viel Aufmerksamkeit. Die Behörden ihrerseits reagierten mit Repressionen. Am Tag nach der Aktion wurden zwei bekannte Aktivisten verhaftet, Aleksej Gaskarow und Maxim Solopow. Ihnen drohen bis zu sieben Jahre Haft wegen Vandalismus, obwohl keinerlei Beweise für ihre Beteiligung an einer Straftat vorliegen. Auf andere Aktivisten, hauptsächlich aus dem antifaschistischen Umfeld, wird eine regelrechte Hetzjagd veranstaltet.

Der Kampf um den Erhalt des Waldes in Chimki wird bereits seit drei Jahren geführt. Nach den vom Staat genehmigten Plänen soll die erste kostenpflichtige Autobahn Russlands zwischen Moskau und St. Petersburg ausgerechnet durch dieses Waldgebiet führen. Dies hat eine Verschlechterung der ökologischen Situation zur Folge und bringt die lokale Bevölkerung und die Einwohner Moskaus um ein weiteres Naherholungsgebiet. Trotz Alternativrouten, die keine Waldrodung erfordern, und lautstarkem Protest von Umweltschützern und einfachen Bürgern gegen die ausgewählte Route, weigerten sich der Staat, die Stimme der Öffentlichkeit zur Kenntnis zu nehmen. Im Gegenteil, staatliche Stellen unternahmen oftmals Schritte zur Einschüchterung ihrer Kritiker.

So haben die Behörden im Chimki gemeinsam mit den Bauträgern nicht nur einmal Gewalt gegen die Waldschützer angewandt: Sie ignorierten die öffentliche Meinung, lehnten die Genehmigung von Protestaktionen ab, engagierten Nationalisten zur Auflösung friedlicher Proteste von Umweltschützern und lokaler Bevölkerung, ließen ohne gesetzliche Grundlage Journalisten festnehmen und misshandeln. Unbekannte haben einen Kritiker der lokalen Machthaber, den Chefredakteur der „Chimkinskaja Prawda“ Michail Beketow, zum Krüppel geschlagen und den Layouter einer anderen Oppositionszeitung, Sergej Protazanow, ermordet.

Nach der Aktion am 28. Juli 2010 haben die russische Miliz und Sondereinheiten eine beispiellose Jagd auf Antifaschisten eröffnet. Wer wenigstens ein Mal als Antifaschist ins Blickfeld des Zentrums für Extremismusbekämpfung und des FSB geriet, wird unter Missachtung aller gültigen Rechtsnormen und unter Zwang zu Verhören verschleppt, während in den Wohnungen unrechtmäßige Hausdurchsuchungen stattfinden. Und in einigen Fällen gehen die Ermittler bis zur Ausübung grober physischer Gewalt, um die erwünschten Aussagen aus den Verhörten heraus zu prügeln.

Erschrocken über die anwachsenden Proteste gegen die Waldrodung in Chimki, zeigte der Staat endlich Einsicht und stellte seine Bereitschaft unter Beweis, die ausgewählte Route einer Prüfung zu unterziehen. Doch stellt dies keinen Sieg dar. Aleksej Gaskarow und Maxim Solopow befinden sich weiterhin in U-Haft, sozusagen als Geiseln der Staatsmacht.

Ende September steht der nächsten Haftprüfungstermin für Aleksej und Maxim an. All diejenigen, denen das Schicksal der beiden nicht gleichgültig ist, werden aufgerufen, alles ihnen mögliche zu tun für ihre Freilassung. Die Kampagne zur Freilassung der Geiseln von Chimki ruft zu internationalen Aktionstagen vom 17. bis 20. September auf, um Druck auf die russischen Behörden auszuüben und mit dem Ziel, die Freilassung von Aleksej und Maxim zu erreichen.

Wir rufen dazu auf, Aktionen vor Botschaften, Konsulaten, Handels- und Kulturvertretungen der Russischen Föderation zu organisieren, und auf öffentlichen Veranstaltungen und Konzerten, die in einer Verbindung zu Russland stehen, Aufmerksamkeit herzustellen. Ebenfalls sollen Faxe und Protestschreiben an das zuständige Gericht, die Staatsanwaltschaft und die Staatsführung gerichtet werden (Wir schlagen dafür den 20. September vor). Die für die Proteste notwendigen Adressen und weitere Einzelheiten über die Repressionen in Russland werden wir gesondert mitteilen. Informationen werden außerdem in Kürze auf unserer Webpage http://khimkibattle.org in englischer, deutscher, russischer und französischer Sprache vorliegen.

Schließt Euch den Protesten an!!!!!!!

Kampagne zur Freilassung der Geiseln in Chimki

Kontakt: +7 (915) 053-59-12

info@khimkibattle.org

http://khimkibattle.org

Le 28 juillet 2010 plus de 200 personnes, jeunes antifascistes et anarchistes ont mené une manifestation spontanée devant la mairie de Khimki (la banlieue nord de Moscou), à la défense de la forêt de cette ville qui a été abbattu au profit du grand business. L’action lors de laquelle plusieurs vitres ont été brisées, a trouvé un large écho. De leur côté, les autorités y ont répondu par des répressions. Au lendemain de l’action deux militants des mouvements sociaux connus, Alekseï Gaskarov et Maxime Solopov ont été arrêtés. Ils sont menacés de 7 ans de prison pour vandalisme bien qu’il n’y ait pas de preuves de leur complicité à des actes illégaux. D’autres militants, surtout des antifascistes, subissent des poursuites policières.

La lutte pour la conservation de la forêt de KhimkI dure déjà depuis trois ans. D’après les projets des autorités, c’est à travers de cette forêt que doit être construite l’autoroute à péage Moscou-St-Petersbourg, la première de tel type en Russie; ce qui menera à une dégradation de la situation écologique locale et privera les moscovites et les banlieusards d’une zone de recréation en plus. Malgré l’existence des plans alternatifs pour l’autoroute qui permettraient de se passer d’une déforestation et au dépit des protestations actives des écologistes et de la population locale, les autorités ont refusé d’y prêter l’oreille. Au contraire, elles ont fait plusieurs démarches visées à imposer le silence aux contestateurs.

Plus d’une fois les autorités de Khimki (en concertation avec la compagnie de bâtiment chargée des travaux) ont recouru à la violence contre les défenseurs de la forêt de la ville: en négligeant l’opinion publique, en refusant de permettre des actions de protestation, en appellant les nationalistes à disperser les piquets des écologistes et des habitants de la ville, en arrêtant illégalement et en attaquant les journalistes. Les “personnes inconnues” ont mutilé le rédacteur en chef du journal local “Khimkinskaïa Pravda” Mikhaïl Beketov qui avait âprement critiqué les autorités, et ils ont assassiné le metteur en pages d’un autre journal d’opposition, Sergueï Protazanov.

Après l’action du 28 juillet 2010 la police russe et les services secrets ont déclenché une chasse aux antifascistes sans précédents. Les personnes une fois signalées à l’attention du Centre anti-extrémiste et du Service fédéral de sûreté (l’ex-KGB) en tant qu’antifascistes, sont amenées de force aux interrogatoires, les visites à domicile illégales se tiennent chez eux; il y a des cas des pressions physiques atroces pour arracher des dépositions dont l’instruction a besoin.

Ayant peur d’une vague montante des protestations contre la déforestation, les autorités ont enfin reculé en exprimant la volonté de reviser le projet de l’autoroute. Mais il n’y a pas lieu de crier victoire. Alekseï Gaskarov et Maxime Solopov sont toujours en prison sans droit, pris en ôtage par les autorités.

A la fin septembre se tiendra la prochaine audience pénale qui devra prononcer sur une mise en liberté d’Alekseï et de Maxime dans l’attente du jugement. Tous ceux qui s’inquiètent de leur sort, doivent faire tout leur possible pour les arracher de la prison. La Campagne pour la mise en liberté des ôtages de Khimki appelle à des Journées d’action internationales les 17-20 septembre 2010 pour mettre de la pression sur les autorités russes en vue d’obtenir la libération d’Alekseï et de Maxime.

Nous appelons à organiser des manifestations devant les ambassades, les consulats, les missions économiques et culturelles de la Fédération de Russie, aux événements publics et culturels qui ont des rapports à la Russie, tout comme d’envoyer des télécopies et des lettres au tribunal, au Parquet et au gouvernement russes (la journée principale de la campagne fax sera lundi le 20 septembre). Les adresses nécessaries et les détails supplémentaires sur les répressions en Russie seront bientôt communiqués. Vous pouvez les trouver aussi sur notre site web: http://khimkibattle.org en anglais, allemand, français et russe.

Unissez-vous à l’action!

Campagne pour la mise en liberté des ôtages de Khimki

Tel.: +7 (915) 053-59-12

http://khimkibattle.org

info@khimkibattle.org

Освободим химкинских заложников! Призыв к международным дням действий в поддержку Алексея Гаскарова и Максима Солопова с 17 по 20 сентября 2010 г. 28 июля 2010 перед зданием администрации в подмосковном городе Химки больше 200 молодых антифашистов и анархистов провели спонтанную демонстрацию в защиту Химкинского леса, который в те дни вырубали для нужд большого бизнеса. Акция, в ходе которой было разбито несколько окон, получила широкий общественный резонанс. А власти со своей стороны ответили репрессиями. На следующий день после акции были арестованы два известных общественных активиста — Алексей Гаскаров и Максим Солопов. Им грозит до семи лет тюрьмы за хулиганство, хотя не имеется доказательства их причастности к незаконным действиям. На других активистов, особенно участвующих в антифашистском движении, продолжается милицейская охота. Уже три года как ведётся борьба за спасение Химкинского леса. По замыслу властей именно через местный лес должна быть проложена первая в России платная автострада Москва-Санкт-Петербург, что в итоге приведёт к ухудшению экологической ситуации в регионе и лишению местного населения и москвичей очередной рекреационной зоны. Несмотря на наличие альтернативных маршрутов, не требующих вырубки леса, и громкий протест экологов и простых граждан против выбранного маршрута, власти долго не хотели услышать голос общественности. Наоборот, власти много раз предпринимали шаги, направленные на подавление своих критиков. Власти Химок совместно с компанией-застройщиком не один раз использовали насилие против защитников Химкинского леса: игнорируя общественное мнение, отказывая в согласовании акций протеста, привлекая националистов для разгона мирных протестов экологов и местных жителей, незаконно задерживая и избивая журналистов. Неизвестными был искалечен критик местной власти, главный редактор ‘‘Химкинской правды» Михаил Бекетов, и убит верстальщик другой оппозиционной газеты Сергей Протазанов. После акции 28 июля 2010 года российская милиция и спецслужбы развернули беспрецедентную охоту на антифашистов. Люди, хотя бы раз попадавшие в поле зрения Центра по борьбе с экстремизмом и ФСБ в качестве антифашистов, с нарушением всех правовых норм, принудительно доставляются на допросы, в их квартирах проходят незаконные обыски, а в некоторых случаях дело доходит до применения жёсткого физического насилия в отношении допрашиваемых, чтобы выбить из них нужные следствию показания. Испугавшись многочисленных и всё набиравших обороты протестов против вырубки Химкинского леса, власти, наконец, пошли на уступки, проявив готовность к проверке выбранного маршрута трассы. Но это не означает победы. Алексей Гаскаров и Максим Солопов продолжают без основания содержаться под стражей, будучи заложниками властей. В конце сентября намечается очередной суд, на котором будет принято решение об изменении меры пресечения в отношении Алексея и Максима. Все, кому их судьба небезразлична, должны приложить всевозможные усилия для их освобождения. Кампания за освобождение химкинских заложников призывает к международным дням действия и давления на российские власти с 17 по 20 сентября 2010 года с целью добиться освобождения Алексея и Максима. Мы призываем проводить акции возле посольств, консульств, торговых и культурных представительств Российской Федерации, на общественных мероприятиях и концертах, связанных с Россией, а также отправлять факсы и письма протеста в российские суд, прокуратуру и руководству государства (основным днём факсовой кампании предлагаем считать понедельник 20 сентября). Адреса для протестов и подробности о репрессиях в России будут разосланы нами дополнительно. Ищите их также в ближайшее время на нашем сайте http://khimkibattle.org на английском, немецком, русском и французском языках. Присоединяйтесь!!!!!!! Кампания за освобождение химкинских заложников Контакты: +7 (915) 053-59-12 info@khimkibattle.org * http://khimkibattle.org

El 28 de julio de 2010 en frente de la administración municipal de Khimki, una ciudad en las afueras de Moscú, más de 200 jóvenes antifascistas y anarquistas mantuvieron una manifestación espontánea en apoyo del bosque de Khimki que en aquel momento estaba siendo talado para las necesidades de grandes empresas. La acción, durante la cual varias ventanas fueron dañadas, recibió una amplia publicidad. Por su parte, las autoridades respondieron con represalias. El día después de la manifestación dos prominentes activistas de un movimiento social – Alexei Gaskárov y Maxim Sólopov – fueron detenidos. Los dos jóvenes podrían ser sentenciados a siete años de prisión por vandalismo mientras que no existen pruebas de su implicación en las actividades ilegales. Otros activistas, en particular los que están involucrados en el movimiento antifascista, siguen siendo objetos de una cacería policial.

Ya hace tres años que la lucha por la salvación del bosque de Khimki continúa en esa pequeña ciudad rusa. La intención de las autoridades locales es utilizar el terreno para la construcción de una autopista de pago – la primera en Rusia – de Moscú a San Petersburgo, que finalmente conduciría a un deterioro de la situación ecológica en la región y privaría a la población local y los moscovitas de una zona recreativa. A pesar de la disponibilidad de rutas alternativas que no requieran la tala del bosque, y las protestas rigorosas de ecologistas y ciudadanos de a pie contra el trazado elegido, las autoridades no quieren escuchar a la población. Por el contrario, las autoridades muchas veces han tomado medidas para silenciar a sus críticos.

Las autoridades de Khimki, junto con la empresa constructora más de una vez han recurrido a la violencia contra los defensores del bosque de Khimki: varias veces han desestimado la opinión pública, se han negado a ponerse de acuerdo sobre las protestas, han recurrido a los nacionalistas para disolver protestas pacíficas de ecologistas y de la población local, han detenido ilegal mente y golpeado a periodistas. Desconocidos mutilaron al crítico de la administración municipal, el editor jefe del periódico “Khimkinskaya pravda” Mikhail Béketov, y mataron al compaginador del otro periódico de oposición Serguei Protazánov.

Después de la manifestación del 28 de julio de 2010 la policía rusa y las fuerzas de seguridad iniciaron una cacería sin precedentes a los antifascistas. Las personas, una vez hayan sido detectados como antifascistas por el Centro para la lucha contra el extremismo y el FSB, – contra todas las normas jurídicas – están siendo detenidas y transportadas a la fuerza para ser interrogadas mientras que sus apartamentos son registrados sin ningún orden judicial, y en algunos casos en los interrogatorios se recurre a la violencia para extraer declaraciones necesarias.

Asustadas por muchas protestas contra el talado del bosque de Khimki que cada vez ganaban en fuerza, las autoridades finalmente hicieron concesiones, dispuestos a comprobar la ruta elegida de la autopista. Pero esto aún no significa la victoria. Alexei Gaskárov y Maxim Sólopov continúan en custodia sin ningún fundamento, mantenidos por las autoridades como rehenes.

A finales de septiembre está programada una sesión judicial donde se decidirá sobre la medida preventiva contra Alexei y Maxim. Todos los que se preocupan por su destino deben hacer todo lo posible por su liberación. La campaña por la liberación de rehenes de Khimki llama a organizar acciones internacionales y realizar presión sobre las autoridades rusas del 17 al 20 de septiembre de 2010 para lograr la liberación de Alexei y Maxim.

Hacemos un llamamiento para celebrar mítins cerca de las embajadas, consulados, misiones comerciales e culturales de la Federación Rusa en el mundo, en los actos públicos y conciertos relacionados con Rusia, así mismo enviar faxes y cartas de protesta al tribunal, la fiscalía y el gobierno rusos. Las direcciones para enviar las protestas y la información detallada sobre las represiones en Rusia serán enviadas más adelante. Próximamente serán disponibles en nuestra página web http://khimkibattle.org en inglés, alemán, ruso, francés y español.

Prisoyediniáytes!

La campaña por la liberación de rehenes de Khimki

Contactos: +7 (915) 053-59-12

info@khimkibattle.org

http://khimkibattle.org

Bir Yanıt “alexei ve maxim’i desteklemek için uluslararası eylem günlerine çağrı / a call for international days of action in support of alexei and maxim”

  1. ortalığı velveleye vermeye ne gerek vardı.yaksalardı ormanı-x kişisi tarafından kazara yakıldı ya da hayvanlar çiftleşirken alev aldı diye hayli hayli gerekçeler bulabilirlerdi.

    doğal ortama ne gerek var zaten:ormanları yaksınlar-denizleri doldursunlar yeni oteller-yeni beyzbol sahaları-yeni yollar vs. vs.ler için…bu yy.ın nesline bunlar gerek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: