the black panther party – service to the people programs

1968 senesinde kara panterler partisi şubelerinin bir kısmı insiyatif alarak, daha sonrasında tüm şubeler tarafından yaygın bir kabul ve uygulama görecek olan, kahvaltı programını başlatırlar. bu sosyal hizmet programlarının başlangıcıdır. kara panterler partisi üyeleri kendilerini destekleyen yerel esnaflardan topladıkları gıda maddelerini kahvaltı halinde çocuklara sunmaya başladı. kahvaltılar yoksul siyahi semtlerde çocukların çoğunun evinde bulunmayan ama gelişimleri açısından da oldukça gerekli olan gıda maddeleriydi.

çocuklar için düzenlenen kampanyalardan birisi de sabah kalkıp onlar okullarına gitmeden önce onlarla ilgilenen panterlerdi.

1971’lerde partinin halk için hizmet programları arasında topluluklararası haber servisi, polisin topluluklarca kontrolü, özgürlük okulları, halkın ücretsiz tıbbi araştırma sağlık klinikleri, bedava giyecek programı, cezaevlerine ücretsiz servis programı, ürkütücü çevreye karşı büyükler programı, anemi araştırma vakfı, bedava ambulans servisi, ücretsiz yiyecek programı gibi en çok kullanılanlar hariç daha akla gelmeyen ve bir topluluğu kendi kendine yeterli hale getirmeye yarayan, bağımlılığı minimuma indirme çabalı bir çok sosyal program daha hayata geçirilmişti. ( 170 sf. )

the black panther party represents black panther party members’ coordinated responses over the last four decades to the failure of city, state, and federal bureaucrats to address the basic needs of their respective communities & the capitalistic way of socia life.. ( 170 pages )

ingilizce / english !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/420605173/The_Black_Panther_Party_-_Service_to_the_People_Programs.rar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: