tough guise – violence, media and the crisis in masculinity

kadınlığın toplumsal yapısı geniş olarak incelenirken, “erkekliğin” üstün rolü(!) son zamanlara kadar büyük çapta gizli olarak kalmıştır. “tough guise” kolej ve lise öğrencilerine, 21. yüzyılın başlangıcındaki maskülen kimliklerin popüler kültür betimlemesi ve toplumsal yapı arasındaki ilişkiyi sistematik olarak incelemesi için yönlendirilen ilk eğitimsel video’dur.
bu yenilikçi ve büyük çaplı incelemede, littleton, colorada, jonesboro, arkansas ve daha birçok yerde trajik okul cinayetlerini içeren ve erkekliğin devam eden krizinin bir parçası olarak ele alınması gereken toplumdaki yaygın şiddeti konu alır.

while the social construction of femininity has been widely examined, the dominant role of masculinity has until recently remained largely invisible. tough guise is the first educational video geared toward college and high school students to systematically examine the relationship between pop-cultural imagery and the social construction of masculine identities at the dawn of the 21st century.

in this innovative and wide-ranging analysis, documentary argues that widespread violence in  society, including the tragic school shootings in littleton, colorado, jonesboro, arkansas, and elsewhere, needs to be understood as part of an ongoing crisis in masculinity.

ingilizce / english !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/444935429/Tough_Guise.rar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: