isyan / equilibrium

yakın gelecekte geçen bir hikaye… III.dünya savaşı´nı atlatan dünyada‚ ülkeler arasındaki sınırlar kaldırılmış ve tek bir gücün egemen olduğu ortak bir dünya düzeni oluşturulmuş. savaşları‚ toplum içindeki şiddeti‚ hırsları‚ kıskançlıkları bitirmek; kısacası barışı ve düzeni korumak için prozium adında bir ilaç geliştirilmiş.insani duygular bu ilaç sayesinde bitiriliyor.

ilacı kullanmayıp düzene karşı direnişe geçen ve hislerini kaybetmemekte direnen kim varsa yakalanıp katlediliyor. bu düzende hissetmek‚ağlamak‚sanatla-müzikle ilgilenmek v.s. hepsi tamamen yasak.sanatsal nesneler bulundurmak veya sanatla ilgilenmek büyük suç.insanlar bir nevi itaatkar robot kolonileri haline getirilmiş.

“isyan”, john preston adlı, bu ilacın denetiminden sorumlu bir ajanın geçirdiği içsel dönüşümü takip eden bir öyküye sahip. ilaç kullanımını denetleyecekken, kendisi bir doz ilaç almayı unutunca duygularının farkına varan preston, bu ilaçla duygusuzlaştırma rejimine karşı isyan başlatıyor.

biçimsel olarak matrix’e, öyküsü ile de fahrenheit 451’e yakın olan film, distopik bilimkurgu filmleri arasından iyi bir örnek.

equilibrium is a distopic movie taking place in a futuristic world. a fascist regime has eliminated war by suppressing emotions: books, art and music are strictly forbidden and feeling is a crime punishable by death.John Preston is a top ranking government agent responsible for destroying those who resist the rules. when he misses a dose of prozium, a mind-altering drug that hinders emotion, preston, who has been trained to enforce the strict laws of the new regime, suddenly becomes one of the people capable of overthrowing it.

türkçe / english !!!

türkçesini indir / download in turkish:

http://rapidshare.com/files/447574535/isyan.part1.rar
http://rapidshare.com/files/447593018/isyan.part2.rar

ingilizcesini indir / download in english:

http://rapidshare.com/files/79360973/Eulbim.part1.rar
http://rapidshare.com/files/79361739/Eulbim.part2.rar
http://rapidshare.com/files/79360957/Eulbim.part3.rar
http://rapidshare.com/files/79360978/Eulbim.part4.rar
http://rapidshare.com/files/79360992/Eulbim.part5.rar
http://rapidshare.com/files/79361010/Eulbim.part6.rar
http://rapidshare.com/files/79361012/Eulbim.part7.rar

not / note: link sayısındaki fark riplenme tarzıyla alakalıdır / the difference of the number of the links between the turkish & english copies are due to how they were ripped.

2 Yanıt “isyan / equilibrium”

  1. ingilizcesini indirsek altyazı var mı acaba?

    • anticopyrighttr Says:

      indirdiğiniz ya da indireceğiniz versiyonun fps değerini bilmediğimizden filmin içindeki altyazı uyar mı garanti veremeyiz.

      ancr-tr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: