propaganda yayıncılık / propaganda press

propaganda yayınları, anarşist ve özgürlükçü düşünse sahasında bir boşluğu doldurmak için doğuyor!

propaganda yayınları, türkiye’de anarşist ve özgürlükçü düşünce parkurunda yazılmış özgün eserleri, elektronik kitap olarak yayınlamayı amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.

propaganda yayınları, anarşizan düşünce anaçerçevesi dahilinde ele alınabilecek özgün ve kuramsal eserleri yayınlama gayesindedir. bu minvalde, çeviriler ve kurgusal eserler (roman, şiir, öykü) ilgi alanımıza girmemektedir. öte yandan, anarşist ve özgürlükçü düşüncelere eleştirel ve kritik yaklaşan çalışmalara da yer verecektir.

dolayısıyla, anarşizm, komünizm/sosyalizm, ekolojizm, feminizm, hayvan özgürlüğü, antimilitarizim, glbt hareketi, öğrenci hareketi ve benzeri toplumsal hareketler ve düşünce akımlarına dair yazılmış özgün eserler, araştırma ve incelemeler yayınevimizin ilgi alanına girmektedir. bu bağlamda, değindiğimiz sahalarda yazılmış olan tezleri, toplu makaleleri ve benzerlerini yayınevimize sunulmaları üzere davet ediyoruz.

yayınevimize değerlendirilmesi için sunulan kitap dosyaları, en geç bir ay içinde değerlendirilecek ve sonuç yazara bildirilecektir. sunulan kitap dosyaları, titiz bir editöryal elemeden geçirilecektir. editöryal kurul, gerekli gördüğünde eserleri harici bir hakeme okutarak, fikir alabilecektir.

yayınevimiz, sadece elektronik kitap (e-book) yayınlamaktadır. kitaplarımızı, matbuu kitap basan yayınevleri gibi isbn numaralı olarak yayınlamaktayız. yayınevimizin isbn önkodu 0-9868586’dur. bu kitaplar, elektronik kitap okuma cihazları ya da el bilgisayarlarında okunabilmesi için hem e-pub/ mobi formatında, hem de bilgisayarda okunabilmesi için pdf formatında yayınlanmaktadır.

yayınevimiz ocak 2011 tarihi itibariyle yayın hayatına başlamıştır.

propaganda press is founded in January 2011 to publish ebooks in the anarchist tradition.

we specialize in well-written and well-researched original non-fiction books that span the wide range of anarchist and anti-authoritarian tradition and her cousins. we especially welcome submissions on feminisim, animal liberation, anarchist economics and anarchist philosophy and history.

we don’t publish translations or fiction books, and we [currently] publish only in Turkish.

the books we publish are offered both in pdf and, e-pub/ mobi formats so that they can be read in both computers (with any pdf viewer) and e-book readers (such as kindle, nook, etc.). moreover, we also assign isbn numbers to the books we publish, our isbn prefix is 0-9868586.

we published our first book in march 2011 titled “almanac of the turkish conscientious objection declerations (1989 – 2010)”. we still solicit book proposal from researchers working on aforementioned subjects and issues.

http://propagandayayinlari.net/

http://propagandayayinlari.net/english.html

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: