the problem of punishment

devletin güvenlik aygıtı baskıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda suçu yaratan toplumsal koşulları sürdürerek aslında suçu yeniden üretmiş ve çoğaltmış olur. baskı ve eşitsizlik yok olduğunda zaten suçun da ortadan kalkacağı ya da en azından çok azalacağı öngörülmektedir.

insan yapısı yasalar, doğaları itibariyle keyfi ve baskıcıdır. yasalar insanların farklı eylem biçimlerini tek biçimli evrensel standartlara indirgemeye çalışır ve bu nedenle de ister istemez baskı ve zorbalığa neden olur. yasaların uygulanmasıyla gündeme gelen cezalandırmanın ise ne ahlaki olarak savunulabilir bir yanı vardır ne de faydalı olduğu iddia edilebilir.

toplumun kendi kendini denetlediği, sömürü ve tahakküme dayanan kurumların olmadığı ve karşılıklı güvene dayanan özgür bir toplumda yeni bir toplumsal ahlak gelişecek ve farklı hayat tarzları ve inançlara hoşgörüyü esas alacaktır.

” the problem of punishment ” cezalandırma (!) özellikle de devlet eliyle cezalandırma üzerine.

this book,examines the problem of punishment, and particularly the problem of explaining why it is morally permissible for the state to treat those who break the law in ways that would be wrong to treat those who do not. it argues that there is no satisfactory solution to this problem and that the practice of legal punishment should therefore be abolished. providing a detailed account of the nature of punishment and the problems that it generates, it offers a comprehensive and critical survey of the various solutions that have been offered to the problem and concludes by considering victim restitution as an alternative to punishment.

ingilizce / english !!!

indir / download:

http://www.mediafire.com/?hhct462trce66l5

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: