the plague dogs

“the plague dogs” richard adams’ın 1977 tarihinde yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan bir animasyon filmidir.beyazperde için yazılmış olup, aynı zamanda adams’ın bir başka romanı olan “watership down”ı da yöneten martin rosen tarafından yönetilmiştir.

film, ingiltere’deki bir araştırma laboratuvarından kaçan rowf and snitter adında iki köpeğin hikayesini konu alır. hikayeyi anlatma sürecinde, kamuoyunun gündemine daha ancak 1960’lı ve 1970’li yıllarda gelen gelen bir kavram olan, deney hayvanları üzerinde yapılan dirikesim uygulamasını hayvan araştırmalarının zalimliğini vurgular.

“the plague dogs” is a 1982 animated film based on the 1977 novel of the same name by richard adams. the film was written-for-screen, directed and produced by martin rosen, who also directed “watership down”, the film version of another novel by adams.

the film’s story is centered on two dogs named rowf and snitter, who escape from a research laboratory in great britain. in the process of telling the story, the film highlights the cruelty of performing vivisection and animal research, an idea that was only recently coming to public attention during the 1960s and 1970s.

ingilizce / english !!!

indir / download:

https://rapidshare.com/files/2572503973/the_plague_dogs.part1.rar
https://rapidshare.com/files/1085590345/the_plague_dogs.part2.rar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: