nikita kalin (r.i.p) / solidarity call !!!

9 Şubat’ta saat 06:30 civarında “FIAN” enstitüsü bina sorumlusu 1991 doğumlu Nikita Kalin’İn cansız bedenini buldu. Saat 08:00’de polis geldi ve 11:00’de Nikita’nın ailesine ulaştı. Anneye göre, Nikita 61 kez bıçaklanmış, kaburgaları kırılmış ve başından yara almış. Herhangi bir şeyi çalınmamış. Şu an kıyafetinde Nikita’nın kanının bulunduğu bir süpheli gözaltına alındı. Nikita’nın bir grubun saldırısına uğradığı açık ve polis annesine gözaltına alınan şüphelinin nasyonal sosyalist bir eylemci olduğunun ama suçlamayı reddettiğini belirtmiş. Cinayetin gaddarlığı dışında soruştırma halen Nikita’nın annesine ve en son görüştüğü arkadaşına henüz ulaşmadı. Görünüşe göre, Rusya’da her zaman olduğu gibi dava örtbas edilecektir. Bununla beraber, sanırık çoktan avukatını tutmuş durumda.

Bizler soruşturmanın tutuklu sanığın lehine yürütüldüğünden şüpheleniyoruz ve bu yüzden desteğinize ihtiyacımız var. Bu noktada, bir insan hakları örgütü bizlere bir avukat sağladı, ancak cenaze masrafları için bağışa ihtiyacımız var.

Nikita, basit bir işçi ailesinden geliyor ve asla anti-faşist ve anarşist fikirlerini gizlemedi.

Nikita’nın cenaze masrafları için ailesine ve arkadaşlarına destek olmak istediğiniz takdirde, Moskova Anarşist Kara Haç’a bağışta bulunabilirsiniz:
http://wiki.avtonom.org/en/index.php/Donate

At 6:30 AM on the morning of 9 February a janitor at the FIAN Institute found the body of Nikita Kalin, born in 1991. He had been stabbed 61 times. His family are now in dire need of support. At 8:00 on the day the body was found police arrived, and 11:00 AM police contacted mother of the murdered. according to mother, Nikita was stabbed 61 times, besides this his ribs were fractured multiple times, and head was wounded as well. No property was stolen. Currently a suspect of the murder is arrested, blood of Nikita was found in clothes of the arrested.It is obvious, that Nikita was attacked with a group, and police also told to mother off the record, that detained suspect is a national socialist activist, and refuses to name any suspects. Besides brutality of the murder, investigation has still not questioned mother of Nikita, or his friend who was the last person who saw it. Due to this, we suppose that there will be an attempt to cover the case, as it oftenhapens in Russia. However, suspect has already hired a lawyer.

We suspect, that investigation is working on interests of the arrested,and thus support is necessary. At this point, a human rights organisation has provided a lawyer, but funds are still needed for funeral costs.

Nikita was from a simple working class family, and never hide his fascist and anarchist views.

In case you want to help friends and family of Nikita with funeral costs, you may donate to Anarchist Black Cross of Moscow:
http://wiki.avtonom.org/en/index.php/Donate

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: