yangın anında ne yapmalı? / was tun, wenn’s brennt? / what to do in case of fire?

Was tun, wenn’s brennt?/ Yangın anında ne yapmalı ?

Brennen lassen! / Bırak yansın !

Was tun, wenn’s brennt? / What to do in case of fire? / Yangın anında ne yapmalı?  filmi herşeyden önce ideallerimize ne oldu sorusunu suratımıza çarpıyor. 80’li yılların sonunda Berlin’in bir ada olarak Doğu Almanya’nın ortasında olduğu zamanlarda Berlinli altı anarşist Alman genç türlü eylemlerle, sisteme karşı duruşlarıyla, polis çatışmaları ile günlerini geçirmektedirler. Bu anarşist gençlerin 80’lerin sonunda bir villaya yerleştirdikleri ev yapımı tuhaf bombanın (!) tutup 2000 yılında patlaması, 12 yıl aradan sonra bir araya gelmelerini sağlıyor. Çünkü bombanın patlamasıyla aralarında bir devlet görevlisinin de bulunduğu iki kişi yaralanınca polis bombacıları bulmak üzere harekete geçiyor. Yapılan bir polis baskınında bombayı yapan grupta bulunan Tim ve Hotte’nin evindeki eşyalara da el konuluyor. Üstelik bu eşyaların arasında grubun bombayı yaparken kendi görüntülerini çektikleri bir film de var. Böylece 80’lerin hızlı anarşistleri mecburiyetten bir araya gelerek filmlerini polis izlemeden emniyet müdürlüğünden almak üzere bir plan yapıyorlar.

Altı anarşist gence gelince, aradan geçen 12 yılda gruptan değişmeyen 2 kişi sadece Tim ve Hotte’dir. Gruptaki diğer gençlerden Nele artık iki çocuk annesidir. Maik zengin bir reklamcı olmuştur. Terror şimdi bir hukukçu olarak arkadaşlarının karşısındadır. 80’lerde Tim’in sevgilisi olan Flo ise şimdilerde zengin bir adamla evlilik hazırlıkları içerisindedir. Eski filmlerini emniyet merkezinden alamazlarsa kariyer, aile, huzurlu yaşam (!) diye bir şey kalmayıp tümü hapse düşebilecektir. Bir araya gelirler, geçmişlerinin muhasebesini yaparlar, artık birbirlerine karşı yok olmuş güvenlerini oluşturmaya çalışırlar ve filmi ele geçirme planlarını uygulamaya geçerler.

What To Do In Case of Fire? tells the humorous and touching story of six former creative anarchists who lived as house squatters in Berlin during its heyday in the 80s when Berlin was still an island in the middle of the former eastern Germany. At the end of the 80s they went their separate ways with the exception of Tim and Hotte, who have remained true to their ideals and continue to fight the issues they did as a group. In 2000, with Berlin as Germany’s new capital, an event happens forcing the group out of existential reason to reunite and, ultimately, come to grips with the reason they separated 12 years ago.

In 1987, in Berlin, six young idealistic anarchic activists leave a handcrafted bomb in a mansion. Only thirteen years later the bomb explodes, wounding two persons. The police force, under the command of the experienced inspector Manowsky , investigate the terrorist act and go to the old apartment, where Tim  and the crippled Hotte  live, collecting all possible evidences, including many films. One of these films show the group making the bomb, and Hotte and Tim decide to find the former four members of their group to tell them that they may go to jail, if the investigation watch the film. Maik is a successful man working in an advertisement agency; Terror  is a lawyer; Nele  is a mother of two children; and Flo  is a mysterious wealthy woman. The group joins force and plots a plan to retrieve the film.

türkçe altyazılı, ( almanca ) / english – german ( with turkish subtitles ) !!!

online izle / watch online:

http://www.archive.org/details/WhatToDoInCaseOfFire

türkçe ve ingilizce altyazılı / turkish & english subtitled:

http://rapidshare.com/files/312882287/wastunwennsbrennt.part1.rar http://rapidshare.com/files/312902814/wastunwennsbrennt.part2.rar http://rapidshare.com/files/312923386/wastunwennsbrennt.part3.rar http://rapidshare.com/files/313804931/wastunwennsbrennt.part4.rar http://rapidshare.com/files/313828559/wastunwennsbrennt.part5.rar http://rapidshare.com/files/313853165/wastunwennsbrennt.part6.rar http://rapidshare.com/files/313877859/wastunwennsbrennt.part7.rar http://rapidshare.com/files/313883133/wastunwennsbrennt.part8.rar

indir türkçe altyazılı ( 736 mb. ) / download in german ( 736 mb. ):

http://www.archive.org/download/WhatToDoInCaseOfFire/WhatToDoInCaseOfFire.avi

not: internationala’ ya teşekkürler..

5 Yanıt “yangın anında ne yapmalı? / was tun, wenn’s brennt? / what to do in case of fire?”

  • anticopyrighttr Says:

   teşekkürler pandovski,
   linkler alternatif olarak posta da eklenecektir.
   dosyalar indirilip virüs taramasından geçirilmiştir.

   teşekkürler, selamlar,

   direniş ve dayanışmayla;

   ancr- tr kollektifi

 1. uğur Says:

  sssssssssssüüüüüüüüüüüppppppppppppppppeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrr

 2. asdfdgfhg Says:

  siz var ya çok kral insanlarsınız. nerden buluyorsunuz böyle filmleri!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: