wobblies and zapatistas

İki kuşak ve iki gelenek arasında – bir anarşist ve marksizm etkili pasifist arasında devrimler, doğrudan eylemlilikler, globalizm karşıtı toplantılar, özgürlük okulları, zapatist kooperatifler, haymarket ve petrogard, wildcat eylemlilikleri, eskil protestan topluluklar,  fabrika işgalleri, öz örgütlü konsiller ve sovyetler, unutulmuş devrimciler, savaş karşıtı hareketler ve tutsakevi isyanlarına kadar uzanan analizler ve diyaloglar. ( 257 sayfa )

Wobblies and  Zapatistas offers the reader an encounter between two generations and two traditions. Andrej Grubacic is an  anarchist from the Balkans. Staughton Lynd is a lifelong pacifist, influenced by Marxism.

The authors accompany us on a journey through modern revolutions, direct actions, anti-globalist counter summits,  Freedom Schools, Zapatista cooperatives, Haymarket and Petrograd, wildcat strikes, early Protestant communities, occupied factories, self-organized councils and soviets, the lives of forgotten revolutionaries, antiwar movements, and prison rebellions. ( 257 pages )

İNGİLİZCE / ENGLISH !!!

indir / download:

http://rapidshare.de/files/48939824/Wobblies_and_Zapatistas.rar.html

not:  ” odtü’ nün sesi ” sayfasını hazırlayanlardan  kitabın tanıtımını yapan arkadaşa ithaf olunur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: