11. saat / the 11 th. hour


Dünyamızın iyi olacağını öğrendik. Başı dertte olan biziz, insanlar.
Gezegenin tarihinde insanlığın buradaki zamanı kısa ancak çok etkili oldu. İnsanlığın var olma mücadelesi endüstri, bilim, tıp gibi alanlar yaratarak,  yeryüzünde yaşamı mümkün kılan hassas dengeyi de doğrudan tehdit eder hale geldi. 55 milyon yıl once dünyaya bir meteor düştüğünden beridir bu kadar fazla sayıda tür yok olmamıştı, örneğin… Susuzluk, açlık. sel.,rekor yağışlar,kasırgalar,asit yağmurları,dünya tarihinde rastlanmış en yüksek ısı dereceleri… Peki bu değişimler kalıcı mı? Yoksa ancak tüm parçalarına birlikte bakıldığında anlam kazanan bir yap-boz gibi, daha büyük bir hikayenin habercisi mi? 11. Saat değişimin mümkün olabileceği son anı anlatıyor.

Film nasıl bu noktaya geldiğimiz, ekosistem üzerinde nasıl bir iz bıraktığımızı ve bu saatten sonra nasıl değişebileceğimizi anlatıyor. Film; eski Sovyetler Birliği başbakanı Mikhail Gorbachov,  bilim insanı Stephen Hawking, sürdürülebilir tasarımcılar David Mau ve William McDonough gibi 50’yi aşkın bilim insanı, düşünür ve siyasetçi ile yapılan görüşmelerde gezegenimizin karşı karşıya bulunduğu en önemli sorunları sunuyor ve tartışıyor.

With contributions from over 50 politicians, scientists, and environmental activists, including former Soviet leader Mikhail Gorbachev, physicist Stephen Hawking, Nobel Prize winner Wangari Maathai, and journalist Paul Hawken, the film documents the grave problems facing the planet’s life systems. Global warming, deforestation, mass species extinction, and depletion of the oceans’ habitats are all addressed. The film’s premise is that the future of humanity is in jeopardy.

The film proposes potential solutions to these problems by calling for restorative action by the reshaping and rethinking of global human activity through technology, social responsibility and conservation.

TÜRKÇE ALTYAZILI / ENGLISH !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/105287691/onSaati.part1.rar
http://rapidshare.com/files/105291054/onSaati.part2.rar
http://rapidshare.com/files/105294456/onSaati.part3.rar
http://rapidshare.com/files/105298067/onSaati.part4.rar
http://rapidshare.com/files/105303552/onSaati.part5.rar
http://rapidshare.com/files/105308041/onSaati.part6.rar
http://rapidshare.com/files/105311376/onSaati.part7.rar

not: denny’ ye teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: