yanan öfke / a burning rage

1910-20’ler ve 1940-50’lerin kızıl korkusunu ima eden yeşil korku deyimi, abd hükümetinin radikal çevreci harekete karşı yürüttüğü savaşa atıfta bulunmak için kullanılan bir ifadedir. bu deyimin, tutsak destek bülteni özgürlüğün ruhu’nun bir 2002 sayısından türetildiği düşünülüyor. yayın yeşil korkuyu, “abd hükümetinin ve tüm dokunaçlarının (fbi,irs, batf, yerel polis, mahkeme sistemi) elf / alf ‘e (dünya kurtuluş cephesi / hayvan kurtuluş cephesi) ve özellikle onları açıkça destekleyenlere saldırmak için kullandıkları taktikler olarak tanımlamıştır.” deyim şimdi, yaygın olarak mülke zarar, gizli örgüt kurmak, kundaklama ve yıkıcı aygıt eylemleriyle bağlantılı olmakla suçlanan elf / alf aktivistleri olduklarından şüphelenilenlere karşı “geritepme operasyonu” ünvanlı geniş kapsamlı tutuklamalar, gözaltılar ve büyük jüri iddianamelerini tanımlamak için kullanılır.

the term green scare, alluding to the red scares of the 1910-20’s and 1940s-50s, is an expression used to refer to recent actions taken by the u.s. government against the radical environmentalist movement. it seems to have been coined in a 2002 edition of a prisoner support zine or newsletter, spirit of freedom. the publication defined the green scare as “the tactics that the u.s. government and all their tentacles (fbi, irs, batf, local police, the court system) are using to attack the elf/alf (earth liberation front and animal liberation front) and specifically those who publicly support them.”
the term has now been widely used to describe an early 2006 sweep of arrests, convictions and grand jury indictments of alleged elf/alf activists on charges relating to acts of property damage, conspiracy, arson and use of destructive devices dubbed “operation backfire.”

türkçe altyazılı / english !!!

indir / download:

http://rapidshare.com/files/426737733/a_burning_rage.rar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: